Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karščio banga Lietuvoje muša vieną rekordą po kito

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) antradienį feisbuke pranešė, kad praėjusią parą – pirmadienį, buvo pagerinta net keliolika rekordų.

75 metų senumo rekordas Anksčiau antradienį tarnyba teigė, jog pirmadienį buvo pagerintas net 75 metų senumo rekordas.

 „Net 33,2 °C oro temperatūra buvo išmatuota Kretingos automatinėje meteorologijos stotyje. Ankstesnis rekordas (31,2 °C, Vilnius 1947-06-27) pagerintas net 2 laipsniais. Taip pat labai karšta buvo Skuode (32,5 °C), Klaipėdoje (32,2 °C) ir Ventės rage (32 °C)“, – rašė sinoptikai.

 Temperatūra, anot LHMT atstovų, pirmadienį buvo saulėta ir sausa diena, oras kaito iki 29–33 laipsnių karščio. „Naktį irgi buvo labai šilta. Oras atvėso tik iki 15–20, pajūryje 21–22 laipsnių.

 Tropinės naktys buvo fiksuojamos Nidoje (oras atvėso iki 22,1 °C), Ventės rage (21,8 °C), Klaipėdoje ir Palangoje (21,1 °C), Šilutėje ir Šventojoje (20,9 °C)“, – rašė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba atstovai. Antradienį prognozuojama trumpas lietus, perkūnija.

 „Rytų, pietryčių vėjo gūsiai per perkūniją kai kur sieks 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34 laipsniai karščio“, – prognoze dalijosi sinoptikai.

Pagerinti kiti rekordai Pirmadienį buvo pagerintas ne tik birželio 27 dienos maksimalios oro temperatūros rekordas Lietuvoje (31,2 °C –> 33,2 °C), „tačiau daug kur pagerinti ir vietiniai meteorologijos stočių rekordai“.

 „Vienur pagerinti vos 2 metus gyvavę rekordai, kitur – net 75–ius“, – rašė LHMT atstovai. Jų teigimu, tik trys pagrindinės meteorologijos stotys nefiksavo rekordų.

 „Rekordai nebuvo sumušti tik Kaune, Varėnoje ir Vilniuje.

Didelė tikimybė, kad šiandien, birželio 28–oji, irgi bus rekordinė. Šį kartą gali būti pamuštas net 82 metų senumo rekordas – 1940 m. birželio 28 d., Lazdijuose oras įkaito iki 32,1 °C“, – rašė LHMT atstovai.
Rekomenduojami video