Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada priėmimo skyriuje prašyti nemokamos šeimos gydytojo konsultacijos

Istorijų apie tai, kai surietus skausmui ar kitaip sunegalavus atvykus į priėmimo skyrių reikėjo susimokėti už paslaugas, – nors vežimu vežk. Vis dėlto ne kiekvienas žino, jog kai kuriais atvejais nemokamų šeimos gydytojo lygio paslaugų ligoninėje pacientas turi teisę reikalauti.

Specialistai pabrėžia, kad nesant būtinosios pagalbos pacientams pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos medicinos paslaugas teikiančią įstaigą (polikliniką ar šeimos medicinos centrą), prie kurios žmogus prisirašęs. Tačiau ne visos šios įtaigos dirba naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tokiems atvejams įstaigos yra sudariusios sutartį dėl paslaugų teikimo jai nedirbant. Vadinasi, ir atvykus neskubios pagalbos tokioje įstaigoje turėtumėte gauti nemokamą konsultaciją. Pavyzdžiui, visos Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (PAASP) paslaugas teikiančios įstaigos yra sudariusios sutartį su Respublikine Panevėžio ligonine. Todėl kreipiantis čia ir dėl neskubių paslaugų turite teisę gauti nemokamą šeimos gydytojo lygio pagalbą.

Tokia pati situacija yra ir kalbant apie Alytaus miestą ir rajoną. Čia žmonės, prireikus šeimos gydytojo konsultacijos, turėtų kreiptis į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Yra paskelbtas sąrašas, kur reikėtų kreiptis nedirbant konkrečiai įstaigai, prie kurios žmogus yra prirašytas.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad dalis poliklinikų dirba ir savaitgaliais, naktį ir švenčių dienomis. Visais atvejais mokėti nereikia, jei žmogui reikalinga skubi (būtinoji) medicinos pagalba, jis atitinka skubiosios pagalbos kriterijus. Tačiau pacientui gali tekti susimokėti, jei jis savo noru atvyko nebūtinosios pagalbos ir sutinka laukti, kol jam bus suteiktos mokamos paslaugos. Taip pat gali tekti mokėti, jei pacientas neatitinka būtinosios pagalbos masto, kurį nustato jį apžiūrėjęs gydytojas – tokiu atveju gali būti teikiamos tik mokamos paslaugos.

Rekomenduojami video