Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Kėdainių Skausmo kliniką – ir iš kitų miestų

Kėdainių ligoninėje vos antrus metus veikianti Skausmo klinika lūkesčius pateisino su kaupu. Klinikoje lankytojų skaičius nuolat auga, maža to, į Kėdainiuose dirbančius specialistus kreipiasi ir gyventojai iš kitų, net didžiųjų, Lietuvos miestų. Klinikoje besilankančių pacientų skaičiui ir toliau augant, bus svarstoma ir apie skyriaus plėtimą.

Dvi kryptys

Kaip pasakojo Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, klinikoje dirba dviejų specializacijų medikai – neurochirurgas ir du anesteziologai-reanimatologai. Jų gydymo metodikos skiriasi, tačiau tikslas vienas – padėti žmogui, kenčiančiam nuo ilgalaikio, chroniško skausmo.

„Gydytojai anesteziologai-reanimatologai daro vadinamąsias blokadas. Tarkime, skauda žmogui ranką ilgą laiką, gydytojai ieško priežasties, bando taikyti įvairius gydymo būdus, bet niekas nepadeda – tuomet daroma blokada, kuri nuima skausmą.

Gydytojas neurochirurgas Egidijus Gružas teigė, kad pirmiausia žmogui bandoma padėti taikant neinvazinius gydymo būdus.

„Dažniausiai pasitaiko įvairių stuburo patologijų kaklinėje, juosmeninėje dalyje. Žmogus junta skausmus ilgą laiką, kreipiasi į mus – žinoma, mes pirmiausia stengiamės apdėti neinvaziniu būdu. Taikomos reabilitacinės procedūros, fizioterapija, vaistai. Jeigu niekas nepadeda ir žmogus toliau kenčia, siūlome jam blokadą. Tai procedūra, kuomet suleidžiami specialūs vaistai, numalšinantys skausmą, ir gydantis pažeistas nervų šakneles“, – pasakojo medikas.

„Mums pasisekė, kad turime aukščiausio lygio specialistus, nes be jų čia nieko nebūtų. Jie turi didžiulę patirtį“, – sako Kėdainių ligoninės direktorius – Stasys Skauminas. Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Mums pasisekė, kad turime aukščiausio lygio specialistus, nes be jų čia nieko nebūtų. Jie turi didžiulę patirtį“, – sako Kėdainių ligoninės direktorius – Stasys Skauminas. Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tinka ir sunkiems ligoniamsSkausmo klinikoje taikomi gydymo metodai gali labai padėti lengvinant sunkių onkologinių pacientų gyvenimą. Tam, kad nereikėtų kentėti skausmų arba jų malšinti stipriais psichotropiniais vaistais, galima išmėginti Skausmo klinikoje taikomą gydymą.

„Šis gydymas labai tinkamas onkologiniams ligoniams, kurie kenčia didelius skausmus – tam, kad nereikėtų vartoti itin stiprių nuskausminamųjų, kurie veikia ir žmogaus sąmonę. Skausmo klinika gali padėti žmogui ilgiau palaikyti geresnę gyvenimo kokybę. Žmogus gali ir dirbti ar užsiimti kažkokia norima veikla, kiek tai įmanoma“, – kalbėjo S. Skauminas.

Vyksta iš visos Lietuvos

Reta kuri rajoninė ligoninė gali pasigirti turinti Skausmo kliniką. Kėdainių ligoninės direktorius džiaugiasi, kad tokia galimybė atsirado jam prikalbinus čia atvykti kėdainietį mediką Egidijų Gaučą.

„Gydytojas E. Gaučas buvo vienas pirmųjų Lietuvoje Skausmo klinikų kūrėjų. Jis buvo vienas iniciatorių, kad Kauno klinikose būtų įrengta Skausmo klinika. Ilgus metus jis dirbo Vokietijoje, tada dirbo Kaune. Ilgai aš jį kalbinau ir galiausiai prikalbinau dirbti Kėdainiuose. Šiuo metu jis dirba pas mus ketvirčiu etato.

O štai gydytojas neurochirurgas net apsigyveno Šėtoje, nors ilgą laiką dirbo ir dabar dar dirba Panevėžio respublikinėje ligoninėje, tačiau prikalbinau jį dirbti ir pas mus, taigi jis grįžo į savo tėviškę gyventi.

Mums pasisekė, kad turime aukščiausio lygio specialistus, nes be jų čia nieko nebūtų. Jie turi didžiulę patirtį“, – personalu didžiuojasi ligoninės vadovas.

Pasak pašnekovo, į Skausmo kliniką atvyksta gyventojų ir iš aplinkinių rajonų, ir iš gerokai tolimesnių Lietuvos vietų.

„Pacientų turime tikrai daug. Pirmiausia klinika darbą pradėjo nuo vienos dienos per savaitę, dabar jau dirba tris dienas. Esant poreikiui, ateityje plėsime skyrių ir veiklą.

Čia atvažiuoja pacientų ir iš aplinkinių rajonų, ir iš Žemaitijos, iš didmiesčių. Eilės čia gerokai trumpesnės nei kituose miestuose“, – pasakojo S. Skauminas.

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video