Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Globos centro darbuotojos pastebi, kad vaikų globėjų visada trūksta

– Šiuo metu mūsų rajone 77 vaikus globoja 41 globėjų šeima, viena šeimyna ir keturi budintys globotojai. Tačiau Lietuvoje veikia 66 Globos centrai, iš kurių kone kasdien gaunam po du raštus, kad vaikams reikia globėjų, – atskleidžia Pasvalio socialinių paslaugų centro Globos padalinio vadovė Asta Bučinskienė.

Šiame padalinyje taip pat dirba globos koordinatorės Greta Falkienė, Rita Vasiliūnienė, Aušra Jankūnienė ir psichologė Miglė Gribauskaitė. 

Jos pastebi, kad globėjų visada trūksta, šia informacija dalijasi per visą Lietuvą. 

– Sunkiausia rasti globėjus vyresniems nei dešimties metų vaikams. Tiesa, mūsų rajonas išsiskiria Aukštaitijoje kaip daugiausia turintis šio amžiaus vaikų, kuriems pavyko surasti globėjus, – Asta Bučinskienė sako, kad šeimose globojami dvidešimt keturi tokie vaikai. 

Niekas neslepia, jog su paaugliais gali būti daugiau problemų, tačiau, Globos centro darbuotojų nuomone, auklėjimas irgi be galo svarbus. 

– Taip pat mūsų žmones trikdo net ir lengvas vaikučio neįgalumas. Tačiau neretai jo raida vėluoja būtent dėl apleistumo probleminėje biologinėje šeimoje. Turime pavyzdžių, kai globėjai vaiko gyvenimą iš esmės pakeičia, – prisimena Globos centro padalinio vadovė. 

Nors visuomenėje dar gaji nuomonė, jog vaikai globojami ir dėl pinigų, tačiau globėjų trūksta. Nes rūpesčio su globojamu vaiku kur kas daugiau, negu tai galima išmatuoti pinigais. 

– Globos padalinys mūsų centre vienintelis, kuriam reikia reklamos, – pripažįsta Pasvalio socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Beinorienė. – Šis padalinys – jauniausias, prieš penkerius metus sunkiai kūrėsi, nebuvo darbuotojų. Įsteigtas Europos Sąjungos lėšomis, iš dalies iki šiol jomis finansuojamas. Globos centro padalinio darbuotojos Asta ir Rita – atestuotos globėjų mokymo ir konsultavimo specialistės. 

– Mes, kaip koordinatorės, globėjams padedam visais klausimais, patariam, ką daryti, kur kreiptis, – sako Asta Bučinskienė. 

Globos centro padalinio teikiamos paslaugos – budinčių globotojų bei globėjų paieška, jų konsultavimas ir informavimas, socialinės-psichologinės ir kitų reikalingų specialistų konsultacijos, tarpininkavimas ir atstovavimas. 

Šio Globos centro darbuotojos palaiko socialinius ryšius su biologine vaiko šeima, organizuoja susitikimus, jeigu tai nekenkia vaiko interesams. Globos koordinatorės padeda spręsti globėjų šeimose kylančias problemas. 

– Organizuojam savitarpio pagalbos grupes, bendraujam su Anykščių, Biržų, Kupiškio, Rokiškio rajonų kolegomis bei globėjais. Atskirą savitarpio pagalbos grupę turi budintys globotojai, – atskleidžia Globos centro padalinio vadovė. 

– O geriausiai sekasi bendrauti neformaliai, – įsitikinusi psichologė Miglė Gribauskaitė.

Rekomenduojami video