Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geraširdžių kėdainiečių dovanos pasiekė nuskriaustus šunelius

Po šunų nepriežiūros skandalo, kuris neaplenkė ir Kėdainių rajono, kėdainiečiai ir vėl įrodė, kad nelaimės akimirkomis gali būti vieningi. Dvi kraštietės sugalvojo organizuoti paramą šiuo metu pilnutėlėms šunų prieglaudoms, o vienas kėdainietis verslininkas savo inciatyva prieglaudai nupirko gausybę šunų maisto.

Paprašė paramos visų kraštiečių

Kėdainių rajono gyventojos Ligita Kondrotienė ir Airina Duobaitė suorganizavo pagalbos šuniukams akciją, kurios metu prie prekybos centro Kėdainiuose rinko prieglaudose esantiems gyvūnams maistą, pavadėlius, palutes, apklotėlius ir visus kitus būtinus daiktus.

Kėdainiečiai atsiliepė į moterų pagalbos prašymą ir keturkojams aukojo išties gausiai.

„Visų paskutinių dienų aktualijos, siaubą keliantys vaizdai pribloškė iki ašarų. Kadangi nebuvo galimybės padėti, nuvažiuoti, prisidėti prie savanorių, nutariau prašyti paramos visų Kėdainių krašto žmonių.

Pravers menkiausia smulkmena, kuri bent kiek gali būti naudinga nualintiems gyvūnams – nuo maistelio iki antklodės.

Įgyvendindama idėją pamačiau Airiną, kuri taip pat neliko abejinga šiam siaubui. Susivienijus mums pavyko gana neblogai.

Aukojančiųjų nebuvo daug, bet buvo geranoriškų žmonių su pilnais maišais ir finansine parama. Ačiū tariame Kėdainių krašto žmonėms ir Krakių miestelio seniūnui Ernestui Barčui už finansinę paramą. Visi žmonių paaukoti daiktai pasiekė Panevėžio prieglaudą“, – sakė krakiškė akcijos organizatorė L. Kondrotienė.

Šuniukų nepriežiūros skandalas suvirpino ir bendrovės „Egostatyba“ vadovo, verslininko Edgaro Urbonavičiaus širdį.

Šuniukų nepriežiūros skandalas suvirpino ir bendrovės „Egostatyba“ vadovo, verslininko Edgaro Urbonavičiaus širdį.

Sujaudino pamatyti vaizdaiKraštiečiai neslėpė, kad juos sujaudino tiek spaudoje, tiek televizijoje pamatyti vaizdai, kaip Lietuvoje yra auginami šuneliai, kokias kančias jiems tenka patirti.

Šiuo metu prastomis sąlygomis auginti šuneliai glaudžiasi prieglaudose, tačiau joms trūksta ir inventoriaus, ir net maisto keturkojams, todėl savanorių parama yra labai reikšminga ir reikalinga.

„Mintis rinkti aukas šuniukams kilo po pamatyto vaizdo tiek nuotraukose, tiek vaizdo įrašuose, širdyje liko didelis skausmas dėl to, ką patiria visiškai nekaltas gyvūnas.

Žmonės aukojo tikrai geranoriškai, žinoma, žmonių buvo nedaug, bet atneštų aukų kiekis buvo tikrai didelis“, – kalbėjo viena iš akcijos organizatorių josvainiškė A. Duobaitė.

Suvirpino ir verslininko širdį

Šuniukų nepriežiūros skandalas suvirpino ir bendrovės „Egostatyba“ vadovo, verslininko Edgaro Urbonavičiaus širdį.

Šis kartu su bičiuliais už asmenines lėšas nupirko kelis šimtus kilogramų maisto keturkojams. Visas maistelis buvo paaukotas Kėdainiuose įsikūrusiai gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“.

„Tiesiog šių dienų įvykiai privertė susimąstyti. Mes turime padėti keturkojams draugams, juk jie nenusipelno gyventi žiauriomis sąlygomis. Gyvūnų prieglaudos dabar jais rūpinasi, tačiau ir joms visko trūksta. Nusprendėme, kad galime ir turime padėti. Ėmėme ir padarėme. Bent kurį laiką maistelio tikrai netrūks“, – kalbėjo E. Urbonavičius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video