Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gedintis Virginijus: „Dukros vardą įprasminsiu… Gal todėl ji ir žuvo, kad nuo tokios pat lemties išgelbėtų kitus?“

„Nieko nekaltinu, tik kodėl naujame automobilyje iš aštuonių oro pagalvių nesuveikė nė viena?“ – klausia skaudžioje autoavarijoje dukrą Viktoriją praradęs Virginijus Šleikus iš Sriubiškių kaimo (Pandėlio sen.).

Oro pagalvės būtų išgelbėjusios?

Nelaimė įvyko rugpjūčio 17-osios vakare kelyje Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys 55,06 km, Duoniūnų kaime (Kupiškio r.). V. Šleikaus vairuojamas automobilis „Toyota CHR Hibrid“ susidūrė su į kelią iš kairės pusės išbėgusia stirna, tapo nevaldomas, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, trenkėsi į atitvarus ir apvirto. Kartu važiavusi dvidešimtmetė vairuotojo dukra, vežama į respublikinę Panevėžio ligoninę, mirė.

Vyras tiksliai nė nepamena, kokiu greičiu važiavo, tai nustatys ekspertai. Toje kelio atkarpoje įrengti greičio matuokliai, todėl vairuotojai vengia lėkti dideliu greičiu. Kodėl neišsiskleidė oro pagalvės – šis klausimas neduoda ramybės V. Šleikui. „Teismo eksperto išvada vienareikšmė – dukra mirė dėl daugybinių kaukolės lūžių. Kitokių sužalojimų nepatyrė“, – „Gimtajam…“ atviravo nelaimės prislėgtas tėvas. Jis įsitikinęs – oro pagalvės būtų išgelbėjusios jo vaiką.

Mašina įsigyta prieš mėnesį

Automobilis „Toyota CHR Hibrid“ buvo įsigytas vos prieš mėnesį Panevėžio salone „Auresa“, kuris yra oficialus gamintojo atstovas Lietuvoje. Su UAB „Auresa“ generaliniu direktoriumi Mariumi Goštautu vyras telefonu ne kartą kalbėjosi po avarijos ir teigė sulaukęs tik užuojautos, bet ne atsiprašymo. Tiesa, V. Šleikus pasakojo sulaukęs Baltijos centrinės būstinės Estijoje atstovo skambučio ir atsiprašymo. Tai vyrą bent kiek paguodė.

Beje, anot V. Šleikaus, antradienį, grįždami iš dukros palaikų kremavimo, jie sustoję nelaimės vietoje ir ten netikėtai sutikę M. Goštautą.

Ieškos kaltų

Tėvas teigė neturintis, ką slėpti, todėl savo emocijas išsakantis socialiniuose tinkluose. Jis įsitikinęs – viešumas daug gali. „Mane palaiko daugelis žmonių, reiškia užuojautą, siūlo pagalbą aiškinantis, kodėl neišsiskleidė pagalvės. Kai kurie dėkoja, kad į viešumą iškėliau problemą, nes jie taip pat planavo įsigyti tokios markės automobilį. Po dukros laidotuvių, penktadienį, planuoju vykti tartis pas advokatą Vilniuje dėl tolimesnių veiksmų. Dukros vardą įprasminsiu. Gal todėl ji ir žuvo, kad  nuo tokios pat lemties išgelbėtų kitus?“ – antradienį kalbėjo V. Šleikus ir tikino, jog šią istoriją sužinos ir pasaulinė žiniasklaida.

Rekomenduojami video