Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
FNTT: žemės ūkio bendrovių vadovas galimai nesumokėjo beveik 85 tūkst. eurų mokesčių

Šešiose bendrovėse vadovaujančias pareigas ėjusiam panevėžiečiui gresia nauji nemalonumai su teisėsauga. Jau kartą teistas asmuo vėl siunčiamas į teismą – įtariama, kad jis galėjo imituoti grūdinių kultūrų pirkimo-pardavimo sandorius tarp su juo susijusių bendrovių ir taip nesumokėti beveik 85 tūkst. eurų mokesčių.

Kaip rašome FNTT pranešime, anksčiau buvęs vienos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) direktoriumi, kaltinamasis galimai imitavo jos pajų pardavimą ir vadovo pakeitimą, tačiau įtariama, kad asmuo ir toliau galėjo neoficialiai jai vadovauti.

Teisėsaugos duomenimis, veikdamas kaip neoficialus ŽŪB, kuri nevykdė mokestinių prievolių (nemokėjo mokesčių), direktorius, jis į šios bendrovės apskaitą galimai įtraukė fiktyvų grūdinių kultūrų įsigijimo sandorį, kurio vertė – per 321 tūkst. eurų. Po to į tos pačios bendrovės apskaitą jis įtraukė galimai tikrovės neatitinkančius dokumentus apie parduotus grūdus, sandorio vertė buvo nurodyta daugiau nei 357 tūkst. eurų. Grūdai tariamai parduoti bendrovei, kurią valdė pats kaltinamasis.

Toliau galimai tęsdamas fiktyvių sandorių grandinę, kaltinamasis suorganizavo dar vieną, įtariama, fiktyvų sandorį – grūdų pardavimą už daugiau nei 186 tūkst. eurų uždarajai akcinei bendrovei, kurioje jis ėjo komercijos direktoriaus pareigas.

Įtariama, kad tokie sandoriai iš tiesų neįvyko, o į neva pardavusių ir tariamai pirkusių bendrovių finansines apskaitas buvo įtrauktos galimai suklastotos sąskaitos faktūros bei pirkimo-pardavimo sutartys.

Skaičiuojama, kad dėl tokių fiktyvių sandorių valstybei nebuvo sumokėta daugiau nei 61 tūkst. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei beveik 24 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Panevėžiečiui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, bei dokumentų klastojimo.

Šiame tyrime Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija taip pat yra pareiškusi civilinį ieškinį dėl valstybei nesumokėtų beveik 51 tūkst. eurų mokesčių.

Rekomenduojami video