Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
FNTT tyrimas: bendrovės vilkikai iš Skandinavijos grįždavo netušti

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame privataus kapitalo transporto bendrovės vadovas kaltinamas nuslėpęs daugiau kaip 60 tūkst. eurų pajamų ir neteisingai teikęs duomenis mokesčių administratoriui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė.

Tyrimo duomenimis, Panevėžyje registruota bendrovė, kurios transporto parką sudaro daugiau kaip 40 automobilių, vertėsi krovinių gabenimu į Skandinavijos valstybes.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad iš Švedijos grįžtančios minėtos bendrovės transporto priemonės pargabendavo į Lietuvą automobilius. Panevėžio bendrovės vadovas susitardavo su lietuviais automobilių pirkėjais dėl jų transporto priemonių gabenimo į tėvynę ir už tai gaudavo tam tikrą sutartą atlygį. Lengvojo automobilio savininkas už tokią paslaugą sumokėdavo apie 150 eurų, o krovininio automobilio atvežimas kainuodavo apie 200 eurų.

Kaip teigiama FNTT pranešime, užfiksuota, kad per beveik dvejus metus į Lietuvą buvo pargabenta apie 400 transporto priemonių. Tačiau bendrovės direktorius nesudarydavo tokių krovinių gabenimo paslaugų sutarčių, neišrašydavo PVM sąskaitų faktūrų. Iš Švedijos sugrįžtančių transporto priemonių dokumentuose buvo įrašomi duomenys, kad jos į Lietuvą grįžta tuščios, nors realiai jose buvo gabenami automobiliai.

Skaičiuojama, kad per kelerius metus bendrovės apskaitoje nebuvo užfiksuota daugiau kaip 60 tūkst. eurų įplaukų, gautų iš automobilius įsigijusių asmenų. Už transportavimo paslaugas gauti grynieji pinigų nebuvo įtraukti į bendrovės apskaitą. Nustatyta, kad neapskaičius šių gautų pajamų ir neteisingai pateikus duomenis apie jas mokesčių administratoriui, buvo išvengta sumokėti beveik 18 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Valstybei padarytą žalą verslininkas atlygino ir visiškai pripažino savo kaltę, todėl Panevėžio apygardos teismo sprendimu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą.

Rekomenduojami video