Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar viena daržovių krizė? Augintojai pripažįsta – kainos kyla kosminiu greičiu

Artėjantis pavasaris kelia daržovių kainas parduotuvių lentynose. Kai kurių lietuviškų daržovių jau sunku rasti, o iš ūkininkų graibstomų likučių kaina gerokai didesnė. 

Ūkininkų daržovių saugyklos tuoj bus tuščios ir pamirštos iki rudens. O mintys – jau apie pasiruošimą pavasario sėjai.

Pasak Panevėžio rajono ūkininkės, daržovių kainos dabar auga.

„Jei trūksta daržovių, o jų trūksta visoje Europoje, Lenkijoje trūksta. Tai ir mes didinam kainas, kiekvienas nori uždirbti. Liko koks 100 tonų bulvių, bet čia porai savaičių ir viskas, baigėsi. Šiemet derlius buvo nekoks. Ir dėl to nebeturime. Labai paklausūs svogūnai. Kainos kyla kosminiu greičiu“, – LRT žurnalistams pasakojo daržovių augintoja Milda Mikelionienė.

Prekybos tinklai teigia, palyginti su praėjusiais metais, lietuviškos daržovės jau praėjusį rudenį buvo brangesnės 30–40 procentų. Daržovių augintojai dėl karštos vasaros skundėsi prastu derliumi.

„Mes vis tiek lyginame su praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, tačiau per paskutinius kelis mėnesius brangimas yra nuo 30-ies procentų iki 40 procentų. Ir būtent čia kalbama apie bulves, morkas, svogūnus ir kopūstus, na, tokias tradicines, visiškai Lietuvos daržoves. Nes jei kalbėtume apie užsienio tiekėjų produkciją, tai tikrai kainų svyravimų nėra ir brangimo, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, irgi nėra“, – sakė prekybos tinklo „IKI“ komunikacijos vadovė.

„Tiekėjai parduoda mums savo daržoves tris–keturis kartus brangiau negu pernai. Pas mus liko iš lietuviškų daržovių tik bulvės ir morkos. Visos kitos daržovės baigėsi. Todėl turėsime įvežinėti iš pietų kraštų, kur jau atsiranda naujieji derliai ir tikimės, kad iš ten atvežtos bus pigesnės“, – LRT teigė „Norfos“ atstovas.

Vienos didžiausių daržovių ir vaisių tiekėjos „Litbanos“ atstovė teigia, kad kol kas dar yra kai kurių lietuviškų daržovių, tačiau jų kaina auga.

„Dar vis yra lietuviškų bulvių. Lietuviški svogūnai yra jau labiau deficitas, reikia ieškotis kaimyninėse šalyse. Burokėliai dar vis lietuviški, kopūstai taip pat jaučiame, kad ženkliai pabrango per pastarąsias savaites ir reikia dairytis, kur atsivežti iš kitų šalių. Su užsienietiškomis daržovėmis – kainos kas savaitę yra skirtingos, pasitaiko, kad skiriasi ir 30 proc., ir 50 proc.“, – sakė Laura Grybienė, įmonės „Litbana“ atstovė.

Rekomenduojami video