Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Brakonieriavimo byloje apklaustas Seimo nario sūnus?

Biržiečiai gerai prisimena Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūno Daliaus Drevinsko viešai spaudoje pasakytus žodžius. Jis aiškino, kad rajono medžiotojai pastaruoju metu tapo sąmoningesni ir beveik nebepažeidžia medžioklės taisyklių.

Žinantys tikrąją padėtį iš tokių pareigūno žodžių tik juokėsi. Kiti svarstė, kodėl aplinkosaugininkams vis nepavyksta sulaikyti medžiojančių brakonierių, tarp kurių minimos ir žinomų asmenų pavardės.

Praėjusį savaitgalį į Biržus atvyko Aplinkos apsaugos departamento Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus bei Utenos valdybos Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai. Ir iškart buvo užfiksuoti rimti medžioklės taisyklių pažeidimai.

Sulaikytas brakonieriavęs asmuo

Savaitgalį Biržų rajone po tris paras trukusio nuoseklaus tyrimo ir vykdytos pasalos sulaikytas asmuo, medžioklės klubo „Spalviškiai“ medžioklės teritorijoje draudžiamu medžioti metu sumedžiojęs suaugusią briedžio patelę.

Už šį nusižengimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paimtos pažeidimo padarymo priemonės bei įrankiai – graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir visureigis „Nissan Navara“.

Taip pat iš pažeidėjo paimta neteisėtai sumedžioto gyvūno skerdiena bei dorojimo atliekos, kurias, kaip paaiškėjo atlikus tyrimą, buvo bandyta nuslėpti, naktį išgabenant iš dorojimo vietos.

Visa surinkta medžiaga bus perduota Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmams. Pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų ir minėtų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimas. Be to, reikės atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri siekia daugiau nei 3,5 tūkstančius eurų.

Tyrimą atlikę Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus bei Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai toliau aiškinasi dėl kitų šioje veikoje dalyvavusių asmenų.

Taip pat pradėtas tyrimas ir dėl kito medžioklės taisyklių pažeidimo Biržų rajone, tačiau jo aplinkybės dar tikslinamos.

Gyvosios gamtos apsaugos reidai šeštadienį vyko ir Šiaulių, Telšių, Plungės rajonuose bei Rietavo savivaldybės medžioklės plotų vienetuose, kur patikrinti 6 medžiotojų būreliai.

Šiuose būreliuose pažeidimų nenustatyta.

Briedžių pateles leidžiama medžioti nuo spalio 1 iki lapkričio 15 dienos.

Nei patvirtino, nei paneigė

Jau savaitgalį Biržų rajone pasklido kalbos, kad bylą tiriantys pareigūnai iš Utenos esą apklausė patį Spalviškių medžiotojų klubo vadovą.

Tai rajone žinomas asmuo – ūkininkas, Kirdonių žemės ūkio bendrovės vadovas, „Rotary“ klubo narys Ričardas Rinkevičius. Jis yra LR Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus sūnus.

Ar iš tiesų brakonieriavimo byloje R. Rinkevičius buvo apklaustas gamtosaugos pareigūnų, „Šiaurės rytai“ teiravosi paties klubo vadovo. Jis šio fakto nepatvirtino, bet ir nepaneigė. Tik sakė, kad kol kas be teismo sprendimo nieko nenorintis komentuoti.

„Aš visokių kalbų prisiklausiau, todėl patylėsiu. Nepadėsiu jums šiuo klausimu. Jei jūs šitą žinot, kad tai aš, nesiginčysiu“, - sakė jis.

Vyras, paklaustas, ar automobiliu, kurį sulaikė pareigūnai ir kuris gali būti konfiskuotas, jis važinėjo, taip pat nenorėjo aiškiai atsakyti.

Medžiotojas sakė apie šiuos įvykius dar nekalbėjęs su savo tėčiu Seimo nariu. Tačiau dabar esą apie tai jis sužinos.

Siūlė įstatymo projektą

Seimo narys V. Rinkevičius irgi netolimas nuo medžioklės reikalų. Jis yra ne tik medžiotojas.

Seimas prieš mėnesį svarstė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo straipsnių pakeitimus. Juose siūlyta įteisinti naktinių taikiklių įsigijimą ir naudojimą medžioklei. Tarp įstatymo projekto rengėjų – ir biržietis Seimo narys.

Buvo teigiama, kad šių naktinių taikiklių įsigijimą ir naudojimą medžioklei siūloma įteisinti remiantis Europos Komisijos rekomendacijomis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išvadomis, kad Lietuvoje nepavyksta susidoroti su kiaulių maru ir naktiniai taikikliai padėtų efektyvinti šernų medžioklę.

Šio siūlymo kritikai teigė, kad tokie prietaisai įteisintų brakonieriavimą ir gyvūnams nebeliktų jokios galimybės išsigelbėti.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video