Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Blogai nustatyta diagnozė pacientui galėjo kainuoti gyvybę
Moteris, kuri nenorėjo atskleisti savo vardo, skundėsi vienos Biržų šeimos gydytojos darbu. Visą dieną moterį kankinę pilvo ir nugaros skausmai gydytojai pasirodė tik paprasti skrandžio sutrikimai. Neatlikusi reikiamų tyrimų, medikė pacientę išleido namo, tiesiog paskyrusi pagerti vadinamąją nošpą ir kitus vaistus, skirtus skrandžio skausmams malšinti. Biržų ligoninėje moteriai buvo diagnozuotas apendicitas ir pacientė buvo išsiųsta operuotis į Panevėžį.

Apendicito nepamatė

Moteris ,,Biržiečių žodžiui‘‘ pasakojo, kad penktadienio naktį pajuto stiprų skausmą pilvo srityje, pykino, skaudėjo šoną. Skausmai tam kartui aprimo, todėl moteris šeštadienį išėjo į darbą. Tačiau skausmas vėl sugrįžo, tada paprašiusi, kad kolegė ją darbe pavaduotų, nuskubėjo į Biržų šeimos gydytojų centrą, kuriame yra registruota. Pacientę apžiūrėjo šeštadienį budėjusi gydytoja, kuri jokių apendicito požymių neaptiko. -Gydytoja mane apžiūrėjo sėdinčią, nepaprašė nė atsigulti. Pamaigė pilvą, užčiuopė vietas, kuriose jutau skausmą. Apie galimą apendicitą neužsiminė. Išrašė nošpos ir kitų vaistų nuo skrandžio skausmo, nes nustatė, kad problema yra su skrandžiu,- pasakojo moteris. Kraujo tyrimai šeimos gydytojų centre pacientei nebuvo atlikti. Moterį apžiūrėjusi gydytoja paklausė, ar reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, bet pacientė jo atsisakė, tikėdamasi, kad gydytojos išrašyti vaistai padės ir ji galės grįžti į darbą. Pasak moters, gydytoja sakė, kad jeigu skausmai nepraeis, pirmadienį vėl ateiti pasirodyti.

Diagnozę nustatė priimamajame

Po gydytojos apžiūros moteris grįžo į darbą, tačiau ilgai jame nebeištvėrė: paskirti vaistai skausmų nenumalšino, jie tik stiprėjo. Nebeiškentusi, moteris nuvyko į Biržų ligoninės priimamąjį, kur ją apžiūrėjo budintis gydytojas traumatologas Olgertas Kvedaravičius. Pasak moters, gydytojas nesuabejojo, kad tai apendicitas, bet dar dėl visa ko nusiuntė pacientę ginekologės apžiūrai. Ginekologė echoskopu apžiūrėjo ligonę, padarė pilvo nuotrauką ir patvirtino O. Kvedaravičiaus diagnozę: apendicitas, kurį reikia operuoti. -Ligoninės priimamajam jokių pretenzijų neturiu. Kaip tik džiaugiuosi, kad man nustatė tikslią diagnozę, kas turėtų būtų aišku kiekvienam, savo darbą išmanančiam gydytojui. Ligoninėje mane tinkamai apžiūrėjo, padarė kraujo tyrimus, to nesulaukiau šeimos gydytojų centre,- kalbėjo moteris. Moteris buvo išsiųsta operuotis į Panevėžį. Ten gydytojai patvirtino Biržų ligoninės gydytojų diagnozę ir pacientė buvo skubiai išoperuota. Paklausus, kodėl jos neoperavo Biržų ligoninėje, moteris pasakojo, kad girdėjusi, kaip budintis gydytojas skambino kažkuriam chirurgui, bet šis negalėjo atvykti, nes buvo išvykęs. Tada buvo pasiūlyta moterį nugabenti į Panevėžio ligoninę, tačiau ji atsisakė, nes ją galėjo nuvežti jos vyras. -Atsisakiau, nes turėjau su kuo nuvažiuoti. Pamaniau, kad galbūt prireiks šios paslaugos kitam pacientui, kurio nebus kas nuveža, tad nuvykome savu transportu.

Tvirtino atlikusi savo darbą

Biržų šeimos gydytojų centro direktorė, gydytoja Elena Šakelienė ,,Biržiečių žodžiui‘‘ pasakojo, kad apžiūrėjusi pacientę gydytoja teigė nepastebėjusi apendicito sukeltų požymių, nes moteris nekarščiavo, nesiskundė pykinimu, nevėmė, neviduriavo, tik skundėsi skrandžio skausmais. Pasak centro direktorės, pacientės simptomai gydytojai pasirodė kaip skrandžio sutrikimai, nes moteris buvo prieš tai vartojusi daug vaistų skrandžio skausmams malšinti. Daryti kraujo tyrimų gydytoja nematė būtinybės, nes pacientė nekarščiavo. E. Šakelienė sakė, kad gydytoja direktorei teigė, jog pacientę apžiūrėjo taip, kaip ir reikėjo, ir perspėjo pacientę kreiptis į priimamąjį, jei skausmas nepraeis. Susisiekėme su Biržų ligoninės direktoriumi Petru Bimba, kuris ,,Biržiečių žodžiui‘‘ sakė, kad moteris Biržų ligoninėje nebuvo operuota, nes tuo metu budėjo gydytojas O. Kvedaravičius, kuris yra traumatologas ir chirurgo licencijos neturi. O paklausus, kodėl nebuvo iškviestas chirurgas, kuris pacientei butų suteikęs pagalbą, ligoninės direktorius pabrėžė, kad visi gydytojai dirba pagal savo grafiką ir turi savo darbo laiką. Ir pridūrė, kad jeigu gydytojai mato, kad paciento būklė sunki ir jam reikalinga skubi operacija, negalint pagalbos suteikti Biržuose, vežama į Panevėžį. Šiuo atveju moteris šios paslaugos atsisakė. Paklausus, o kas, jeigu pacientei kelyje į Panevėžį apendicitas būtų trūkęs, P. Bimba atsakė, kad nebūtų, nes gydytojai mato situaciją, paciento gyvybe nerizikuoja ir priima tinkamiausią sprendimą.

Nusivylė šeimos centro gydytoja

Pirmadienį ryte moteris su išoperuotu apendicitu buvo išleista iš Panevėžio ligoninės. Į darbą negrįš kelias savaites, nes dirba pardavėja, tad tenka ne tik prie prekystalio stovėti, bet ir prekes dėlioti. O sunkiai kiloti dabar negalima, reikia visiškai pasveikti. Paklausta, kaip šiuo metu jaučiasi, moteris kalbėjo: -Jaučiuosi gerai, džiaugiuosi, kad viskas gerai baigėsi. Jeigu būčiau toliau pasikliovusi mane apžiūrėjusia gydytoja, gėrusi nošpą ir kentėjusi skausmus, būtų pasibaigę liūdnai. Biržų ligoninės darbu esu patenkinta: gydytojai reagavo greitai ir profesionaliai atliko savo darbą, ko negalėčiau pasakyti apie šeimos centro daktarę, kuri mane apžiūrėjo. Jeigu tada būtų dirbusi mano gydytoja E. Šakelienė, neabejoju, kad diagnozę būtų nustačiusi iš karto. Apmaudu, kad eini pas gydytoją tikėdamasi jo pagalbos, bet jie į tai pažiūri pro pirštus.
  Birutė PETKEVIČIŪTĖ
Rekomenduojami video