Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržų turguje „dygsta“ raudonviršiai ir voveraitės

Šeštadienį turgaus prekiautojas Vytautas Ramza iš Pasvalio krašto miškų į Biržų turgų atvežė šių metų laimikį – 5,5 kg raudonviršių ir apie 7 litrus voveraičių.

- Kaip kur. Vienam miške grybai dygsta, kitame – ne. Grybų takus žinau. Grybų ieškau 5 miškuose. Šiemet numatęs šukuoti dar ir šeštą mišką. Iš penkių man pažįstamų miškų, du dar nepatikrinti, o šeštasis tik žinomas, bet irgi dar neišvaikščiotas, – pasakojo Vytautas.

Grybautojas pirmuosius du peraugusius raudonviršius šiemet aptiko anksti, dar prieš Jonines. Pasirodė ir baravykai. Prasti. Vien kirmėlės.

Raudonviršių ir voveraičių, pasak Vytauto, gausiau dera nuo praėjusios savaitės. Grybautojas jau muša pirmuosius šių metų rekordus. Vienoje vietoje jis užėjo ir pririnko kibirą raudonviršių. Raudonviršiai – švarutėliai.

Grybų sezoną vyriškis šiemet atidarė Pasvalio turguje. Jis grybais prekiauja Biržų, Panevėžio, kartais – Vabalninko turguje.

- O man patinka žmones paerzinti. Visi tik ir aimanuoja: šiemet grybų dar nėra. Yra!.. Rodau jiems į bananines dėžes, pilnas rinktinių grybų. Vienas giriasi, kitas – ir jie grybus renką. Kai paklausiu po kiek, nukabina nosis – po vieną, kitą. Kai kurie grybų mėgėjai jau buvo įsidėmėję mano automobilio numerį. Jei tik susiruošdavau į Biržų girią, sekdavo paskui mane, – šypsosi Vytautas.

Vytautas Ramza – grybautojas iš mažumės. Turguje grybais prekiauja tris dešimtmečius. Grybų mėgėjai Vytautą pažįsta. Jo laukia. Praėjusį sezoną baravykų jis pardavė 50 kilogramų, o raudonviršių – 160 kg. Vieną turgadienį raudonviršių jis į turgų atvežė net 26 kilogramus. Praėjusių metų grybų sezoną Vytautas uždarė lapkričio mėnesį. Paskutinį raudonviršį jis rado miške lapkričio 26 dieną. Vytauto gyvenimo baravykas rekordininkas svėrė 1 kg 350 gramų.

Gyvačių Vytautas nebijo, o nuo erkinio encefalito skiepytis pradėjo prieš ketverius metus.

Šeštadienį pirkėjus Vytauto raudonviršiai, voveraitės viliojo. Kilogramas raudonviršių – 5 eurai, o litras voveraičių – 3 eurai. Pirmieji pirkėjai – iš Kilučių, Danutė Didžionienė ir jos sūnus Edmundas… Jie iškart apsisprendė: virs grybų sriubą.

Prie raudonviršių nusidriekė eilutė.

- Bus tų grybų, – guodė grybautojas Vytautas tuos, kam jų nebeliko.

 

Regina VAIČEKONIENĖ

Rekomenduojami video