Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržiečius tatuiruotėmis puošia jauna vietinė meistrė

Tatuiruotė – amžinas piešinys ant kūno. Kada žmogaus kūnas pirmąsyk buvo papuoštas spalvingais piešiniais, tiksliai nėra žinoma. Spėjama, jog tatuiruotėms gali būti net keturiasdešimt tūkstančių metų, tuo metu Rotušės gatvėje įsikūręs tatuiruočių salonas Biržuose skaičiuoja pirmuosius gyvavimo metus.

Tatuiruotėmis biržiečius jau beveik metus puošia 21 metų Rūta Irbinskaitė. Ramongaliuose augusi mergina baigė Vabalninko Balio Sruogos gimnaziją, po to šiek tiek padirbėjo užsienyje, o dabar pluša savo pačios įkurtoje tatuiruočių studijoje.

„Su tatuiravimu susidūriau prieš trejus metus, kai pati pasidariau pirmąjį piešinį. Dabar jų turiu įvairiausių – iš viso 23. Tačiau viskas prasidėjo nuo pirmosios. Patiko pats procesas – tiek piešinio rinkimosi, tiek jo atlikimo. Kai baigiau mokyklą, norėjosi pradėti dirbti sau ir tai, kas patinka. Tad užsirašiau į tatuiravimo kursus“, - pasakojo Rūta.

Būsimai tatuiruočių meistrei kursuose viskas ėjosi gana nesunkiai, nes mergina kelerius metus buvo lankiusi dailės pamokas.

„Buvo mokoma ne tik tatuiravimo technikos, bet aiškinami ir kiti svarbūs dalykai, tokie kaip higiena, sterilumas. Pirmuosius piešinius mokymų metu atlikome ant dirbtinės, o baigiamajam darbui reikėjo daryti tikrą tatuiruotę ant žmogaus odos. Baigiamąjį darbą dariau sau ant kojos, nes bijodama, kad kas nors neišeis, tiesiog psichologiškai negalėjau sau leisti rizikuoti gadinti kito žmogaus kūną“, - kursų subtilybes pasakojo pašnekovė.

Po kursų prasidėjo darbas Rūtos įsirengtame tatuiruočių salone Biržuose.

„Sakyčiau, kad čia tatuiruočių kabinetas, nes iki salono dar toli. Darbo vietą įsirengiau ir reikmenis susipirkau savo lėšomis, nes darbo Norvegijoje tikslas ir buvo susitaupyti veiklos pradžiai. Gavus visas reikiamas pažymas prasidėjo darbas. Dar dabar atsimenu, kaip jaudinausi laukdama pirmojo kliento – tetos draugės sūnaus. Tą naktį sunkiai miegojau, tačiau jaudulys dingo pradėjus piešti. Pirmasis klientas su draugais pasidalijo informacija apie galimybę pasidaryti tatuiruotę ir Biržuose, taip ratas ir užsisuko“, - veiklos pradžią prisimena Rūta.

Anot pašnekovės, klientų ratas po truputį didėja, žmonės atvyksta ne tik iš Biržų. Taip pat jau yra ir sugrįžtančių klientų.

„Klientų ratas pamažu auga, nes pasidariusieji tatuiruotes pasidalija žinia apie tai. Ateina jų draugai, pažįstami. Nors aš dar esu pradedančioji meistrė ir sudėtingų piešinių, tokių kaip nuotraukos, ant kūno nedarau, bet, matyt, mano atlikti darbai žmonėms patinka, rezultatu jie būna patenkinti. Rekomendacijos – pati geriausia reklama“, - sako mergina.

Atvykti į Biržus darytis tatuiruočių iš dalies vilioja ir patrauklios paslaugų kainos. Lyginant su salonų įkainiais didmiesčiuose ar net Panevėžyje, Rūta tatuiruotes atlieka perpus, o kartais ir dar pigiau.

„Gyvename nedideliame mieste, tad ir kainos negali būti didelės. Minimalistinę tatuiruotę galima pasidaryti nuo 15 eurų. Kaip minėjau, dar nesu tokia didelė patyrusi meistrė, atliekanti labai sudėtingus darbus, kurie ir kainuoja atitinkamai.

Šiuo metu darbo yra, nors, žinoma, jo galėtų būti ir daugiau. Tačiau viskas ateina su laiku“, - kalbėjo Rūta.

Anot tatuiruočių meistrės, Biržuose pasipuošti kūną norintys žmonės yra labai skirtingi ir įvairaus amžiaus – nuo 18 iki 60 metų. Tatuiruotes biržiečiai irgi renkasi visokiausias, bet dabar pačios populiariausios yra užrašai, minimalistinės tatuiruotės, taip pat visuomet paklausūs ornamentai, gėlės.

„Skonis draugų neturi. Žmonės ant kūno įamžina tai, kas jiems patinka, suteikia kažkokią prasmę, grožį. Tatuiruotės daromos ir estetiniu pagrindu – užpiešiami negražiai atrodantys randai. Esu atsisakiusi daryti piešinį ne dėl to, kad jis man nepatinka, bet dėl to, kad buvo pernelyg sudėtingas ir mačiau, kad negalėsiu jo atlikti kokybiškai“, - sakė biržiečius tatuiruotėmis puošianti mergina.

Rūta pažymi, kad piešinio grožis ne visuomet priklauso nuo meistro darbo. Dar labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti, ypač pirmosiomis savaitėmis.

„Aš suprantu, kad pasidarius tatuiruotę iš karto norisi ja džiaugtis, parodyti. Visgi darbo metu yra intervencija į odą, susidaro tam tikra žaizdą, tad po to reikia tinkamos priežiūros. Tik tinkamai prižiūrint piešinys išlaikys pirminį ir ilgalaikį ryškumą. Piešinys ant odos jautresnis saulei, tad ilgai joje būnant rekomenduotina tatuiruotę patepti kremu nuo saulės“, - priežiūros niuansus dėstė meistrė.

Pokalbio pabaigoje Rūta pripažįsta, kad tatuiruotės yra užkrečiantis dalykas. Dažnai žmogus, pasidaręs tatuiruotę, vien tik ja neapsiriboja. Kitą tatuiruotę gali pasidaryti kad ir po metų, kitų, tačiau dažnai į tatuiruočių saloną sugrįžta.

„Todėl visuomet su klientais atsisveikinu žodžiais ne „viso gero“, o sakydama „iki pasimatymo“!, - pokalbį baigė vienintelė Biržuose tatuiruotes daranti grožio paslaugų sektoriaus atstovė Rūta.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video