Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atidarė Pandoros skrynią: savivaldybė turės atlyginti vairuotojų patirtą žalą

Biržų rajono savivaldybės administracija turės labiau stengtis tvarkyti miesto ir rajono gatves. Ta yra svari priežastis. Kai kurie duobėtuose keliuose automobilius aplaužę biržiečiai kreipėsi į teismą ir taip atvėrė Pandoros skrynią. Pamatę, kad patirtus nuostolius dėl savivaldybės kaltės teismas pripažįsta, bylinėjimuisi gali ryžtis ir daugiau gyventojų. Tokiu atveju savivaldybė nesuspėtų mokėti už padarytą žalą.

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai išnagrinėjo ieškovo A.V. skundą.

Jis nurodė, kad šių metų sausio 13 dieną važiavo jam priklausančiu automobiliu „Volkswagen Passat“ Tiškevičių gatve. Vairuodamas per kelio pralaidą, kurios asfaltas buvo įdubęs, jis automobilio apatine dalimi kliudė asfaltą ir prakirto variklio karterį.

Vyrui teko pirkti tepalus, mašinos remontas kainavo 143,59 eurus.

Jis kreipėsi į teismą, prašydamas savivaldybės atlyginti turtinę ir neturtinę žalą bei advokato išlaidas.

Teismas A.V. ieškinį patenkino iš dalies.

Jam iš Biržų rajono savivaldybės administracijos priteista 143,59 eurai turtinės, 150 eurų neturtinės žalos ir 215 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Tiesa, jam priteista 400 eurų už advokato pagalbą įmonei „Vakaro rasa“.

Sprendimas gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Tai jau ne pirmas panašus ieškinys rajono savivaldybei.

Teisme pradėta nagrinėti dar viena byla.

Ieškovė V. M. kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmus dėl žalos, atsiradusios dėl užvažiavimo lengvuoju automobiliu ant kelyje buvusios kliūties, atlyginimo.

Praėjusių metų liepos 7 dieną K. M., važiuodamas ieškovei priklausančiu automobiliu, Biržuose, Vėjo gatvėje, kelio važiuojamoje dalyje pataikė į gilią aštriais kraštais duobę. Tokiu būdu nepataisomai sugadino priekinio ir galinio rato padangas bei sulankstė ratlankius. Padangų remontas ir jų montavimas kainavo 560 eurų.

Minėta duobė nebuvo pažymėta, paženklinta ar kitaip saugiai aptverta, jokių įspėjamųjų ženklų apie duobėtą kelią nebuvo pastatyta. Ši duobė užėmė beveik visą važiuojamąją dalį, todėl, prasilenkiant su kita transporto priemone, neužvažiuoti ant jos buvo neįmanoma.

Ieškovė su pretenzija kreipėsi į Biržų rajono savivaldybės administraciją. Ji prašė dėl netvarkingos gatvės atlyginti 250 EUR žalą (žalą nustatė Biržų miesto MB „Kontora“).

Biržų rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi pretenziją, priėmė sprendimą netenkinti prašymo dėl žalos atlyginimo.

Ieškovė prašo priteisti iš Biržų rajono savivaldybės administracijos 250 eurų žalos atlyginimą, bylinėjimosi ir atstovavimo išlaidas teisme.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video