Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar „Audrupio paukštynas“ brausis į Amerikos rinką?

Prieš pat Naujuosius metus Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) suskubo pranešti, kad netrukus Lietuva gali tapti antrąja ES šalimi, į JAV eksportuojančia kiaušinių produktus. Tačiau ŽŪB „Audrupio paukštynas“ vienam iš vadovų tokia pirminė antraštė optimizmo nekelia.

Leidimas lietuviams – finišo tiesiojoje

Dar  2014 m. Lietuvos pateiktas prašymas dėl kiaušinių produktų eksporto buvo įtrauktas į JAV Federalinį teisės aktų registrą. Palankių sprendimų sulaukta tik 2021 m. pabaigoje. „Tikėtina, kad jau po dviejų mėnesių neliks kliūčių leisti Lietuvos eksportuotojams siųsti į JAV lietuviškus kiaušinių produktus, tokius kaip kiaušinių baltymų ir trynių miltai, šaldyta ar džiovinta kiaušinių masė ir t. t.“, – gruodžio pabaigoje skelbė ŽŪM. Ministerijos teigimu, kiaušinių produktų eksportas į JAV leistų sušvelninti krizę Lietuvos paukštininkystės sektoriuje.

Jei JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba pripažins Lietuvą tinkama eksportuoti kiaušinių produktus į šią šalį, ji taps antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gausiančia tokį leidimą.

„Beliko tik nedidelis formalumas ir tikimės, kad jau greitai Lietuvos įmonės galės į milžinišką JAV rinką eksportuoti ne tik neseniai suderintą platesnį sąrašą mėsos produktų, bet ir kiaušinių gaminius“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius. Gavus leidimą, bus galima eksportuoti sertifikuotose Lietuvos įmonėse pagamintus kiaušinių produktus.

Kokį privalumą mato mažieji ūkiai?

Į galimybę kiaušinių produktus tiekti JAV skeptiškai žvelgia ŽŪB „Audrupio paukštynas“ prekybos  vadovas Marius Stasiškis. „Mums, mažiesiems, ši žinia neaktuali. Aktuali didiesiems supirkėjams, kurie užsiima perdirbimu. Tokia yra „Vičiūnų“ įmonių grupė. Jie gali išvežti produkciją“, –  paaiškino M. Stasiškis.

Tačiau šioje situacijoje jis visgi įžvelgė privalumą, mat iš mažesnių paukštynų superkant daugiau kiaušinių ir perdirbtus produktus išvežant į užsienį, daugiau atsilaisvintų vidinė rinka. O būtent į vidaus rinką ir orientuojasi „Audrupio paukštynas“.

Rekomenduojami video