Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Agluonėniškės kostiumai – kūrybiškumo pamoka

Agluonėniškiai žinojo, kad jų kaime gyvenanti Zena Šurkuvienė apdovanota menine gyslele – auksarankė mezgėja ir nėrėja. Ji aktyvi gražiausios skrybėlėtos damos konkurso dalyvė ir nugalėtoja. Agluonėnų bibliotekoje veikiančioje parodoje iki gruodžio vidurio galima pamatyti jos sukurtus moteriškus kostiumus ir aksesuarus, kuriais pasipuošusi dalyvavo šiuose renginiuose. „Niūriomis lapkričio dienomis dailių mezginių spalvos praskaidrina lankytojų nuotaiką“, – kalbėjo bibliotekininkė Erika Ramanauskienė.

Nuo skrybėlaitės iki batelių

Agluonėnų bibliotekoje, erdvėje ties unikalia autografų siena, akį traukia gražiai išdėstyta Z. Šurkuvienės sukurtų moteriškų drabužių ekspozicija. „Zena – aktyvi skaitytoja. Pasiūlius surengti savo darbų parodą ji geranoriškai sutiko“, – patenkinta kalbėjo bibliotekininkė. Dabar, anot jos, skaitytojai užsuka ne tik knygų, bet ir pasigrožėti talentingos agluonėniškės nertais kostiumais, prie jų priderintais aksesuarais: skrybėlaitėmis, pirštinaitėmis, riešinėmis, skėčiu ir net nertomis veido kaukėmis. O juk mezgimas, nėrimas – užmarštin nueinantis amatas, kurį palaiko saujelė entuziastų.

Susižavėjusios moterys stebisi: kiek kantrybės reikia numegzti tokius kostiumus? Darbų autorė Z. Šurkuvienė atsako, kad mezgimas – jos aistra, relaksacija. „Nė dienos negaliu be mezginio, mezgu nuo šešerių metų. Ir megsiu, kol galėsiu“, – šypsojosi rankdarbių kūrėja, iki užtarnauto poilsio vienoje uostamiesčio mokykloje dirbusi dailės ir technologijų mokytoja.

Pirmąją savo rankdarbių parodą jaunystėje surengė uostamiesčio gamykloje „Progresas“, kurios jau seniai nebėra. Įvairiose erdvėse ekspozicijas rengė ir su vyru Henriku, tapytoju. „Jis palaiko mano pomėgį“, – džiaugėsi agluonėniškė.

Vėl ruošiasi konkursui

Z. Šurkuvienė visada stengiasi stilingai, originaliai atrodyti, šeimos švenčių ar kitomis progomis puošiasi savo megztais, nertais drabužiais, subtiliai derindama aksesuarus. Priekulės kultūros centro rengiamas tradicinis gražiausios skrybėlėtos damos konkursas agluonėniškę taip įtraukė, kad jame dalyvavo keturis kartus. „Tai galimybė atskleisti savo moterišką žavesį, praleisti popietę puošnių, elegantiškų, gerai nusiteikusių skrybėlėtų damų būryje. Organizatorių rūpesčiu esame apgaubtos išskirtiniu dėmesiu, vaišinamos“, – maloniais įspūdžiais dalijosi Zena. Viename iš konkursų ji pripažinta laureate, kitame užėmė antrąją, o kartą atiteko trečioji vieta. Be prizo niekada neliko – viename konkurse pastebėjo „Bangos“ laikraščio redakcija ir apdovanojo prenumerata.

Kiekvienam gražiausios skrybėlėtos damos konkursui agluonėniškė ruošėsi ilgai ir atsakingai. Pati modeliuoja, kuria, neria kostiumus – nuo suknelės iki skrybėlaitės. Visi skirtingi, teminiai. Antai laureate tapo pasipuošusi kostiumu „Vasara“, trečioji vieta pripažinta prisistačius su „Vasaros gėle“, o šiemet pasirodžiusi su kostiumu „Vasaros pasaka“ užėmė antrąją vietą. „Pavadinau „Vasaros pasaka“, nes renginys vyksta pasakiškai gražioje vietoje Priekulėje, Vingio parke, ir pasakiškai gražiai pagerbiamos moterys“, – atskleidė Z. Šurkuvienė.

Visus šiuos savo sukurtus kostiumus, kuriais pasipuošusi dalyvavo konkursuose, ji eksponuoja parodoje Agluonėnų bibliotekoje. „Ruošiuosi dalyvauti konkurse penktą kartą – jau turiu baltą skrybėlaitę ir suknelę. Žinoma, jeigu tik gerai susiklostys aplinkybės“, – paslapties šydą praskleidė agluonėniškė.

Virginija LAPIENĖ

Rekomenduojami video