Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viešųjų ryšių, grįstų melu ir patyčiomis, pavyzdys – apie „neprofesionalę“ komiteto pirmininkę

Praėjusį trečiadienį (lapkričio 23 d.) viename portale pasirodęs straipsnis apie tai, kad naujoji Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė docentė, daktarė Agnė Širinskienė savo prieš dešimtmetį rašytoje disertacijoje neva teigusi, kad liga yra Dievo bausmė, nenustebino. Tokio puolimo ir buvo galima tikėtis. Vienašališkumo žiniasklaidoje dabar daug, kai Seimo rinkimus laimėjo ne tie, kurie turėjo laimėti. Bet kad akivaizdžiai ims ir taip sąmoningai meluos – tai jau peržengia bet kokią padorumo ribą.

Galiu matyti, kad už šios melo, puolimo bangos darbuojasi režisieriai, suinteresuoti politiniai priešininkai ir siaurų finansinių interesų grupių nagai. Tai ne netyčinis žurnalisto Mindaugo Jackevičiaus suklydimas, netikslumas. Straipsnis parengtas su vienašališkais tik vienos ideologinės srovės specialistų komentarais, o pavadinimas ir dar kelios pastraipos turėjo sukelti patyčių bangą net ir tų, kurie net neskaito teksto. Tai pavyko. Nors šiame aptariamame darbe humanitarinių mokslų daktarė A. Širinskienė plėtojo būtent priešingą mintį, kad liga nėra Dievo bausmė.

Anksti trečiadienio ryte pasirodžiusio straipsnio bangą toliau siūbuoti ėmėsi LRT. Dieną skyrė nemažai laiko šiai temai aptarti, sudarė vaizdą, kad šio „skandalo“ kaltininkė neva atsisakė LRT pakomentuoti. Va kokia „skandalo“ herojė - išdrįso nekomentuoti šio „skandalingo“ straipsnio tiesioginiame eteryje, tuo pačiu laiku kai suplanuotas pirmas Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdis (kuriam vadovauja pirmininkė) ir jame svarstomas kitų metų biudžetas! Vakare pasirodo paruošti reportažai keliose televizijose, kuriose patalpinama ir trumpa doc. A. Širinskienės paaiškinimo iškarpa, kurioje aiškiai pasako, kad mokslinio darbo mintis priešinga, nei paskleista meluojant viešai. Tačiau net pavadinimai tuose žiniasklaidos kanaluose vis vien tie patys, kad, suprask, religinė fanatikė A. Širinskienė teigianti apie Dievo bausmes.

O esmę pasakė patys šios patyčių bangos skleidėjai ir palaikytojai. Žinomo LRT žurnalisto Juro Jankevičiaus įrašas Ritos Miliūtės  FB paskyroje lapkričio 16 d. pasako visą esmę, apie ką kalbu šiame straipsnyje: „Agnė Širinskienė. Negi nejaučiate, kad jau tapote Facebook‘o garsenybe vienoje gretoje su Birute Vėsaite, Audrone Pitrėniene ir kitomis panašiomis politikos paraščių tetomis? Galite daryti, ką norite, bet sniego lavinos nesustabdysite. Dabar vienintelis klausimas – kam pirmiausia baigsis kantrybė – jums pačiai ar partijos kolegoms. Atsiprašau už atvirumą.“

Daug būtent liberalų ir TS-LKD (krikščionių ir dar konservatorių?) atstovų su patyčių „sniego lavina“ apie neva tokią žadėtą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos profesionalų komandą dalijosi savo socialiniuose tinkluose. Gabrielius Landsbergis besitikintis, kad partija jį po atsistatydinimo išrinks vėl, rašo: „Jei mėginčiau vaikams paaiškinti, kad Agnė Širinskienė ir yra ta tikroji valstiečių žadėtoji profesionalė, sakytų: „baaaikit, nemanau.“

Apmulkinamas pasidavė ir žinomas žurnalistas Andrius Tapinas, pareiškęs: „Kad jau turime Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Agnę „AIDS yra Dievo bausmė už moralinį blogį“ Širinskienę, darosi įdomu, kiek dar valstiečių naujokų yra paruošę mums napalminius viduramžių inkvizicijos ir fundamentalizmo kokteilius.“ Gal bent Andrius pripažins, kad ir auksinis protas kartais oksiduojasi, aptemsta ir suklysta?

Galiausiai pradėjo lįsti melo ragai iš maišo: ne vienas sustabdė Lrytastv reportažo momentą, kur aiškiai disertacijoje matoma, ką doc. A. Širinskienė teigia (nors komentuojama visiškai priešingai). Galiausiai LRT žurnalistas Simonas Bendžius nuėjo į biblioteką ir tiesiogiai susipažino su disertacija, kad pirmame „skandalingame“ straipsnyje, antraštėje „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“  yra paprasčiausiai meluojama ir teigiama būtent priešingai, nei rašoma minimoje disertacijoje. Beje, už to atskleidimą, kad ir kaip keista, sulaukė pasipiktinimo ir pasityčiojimo ne iš vieno LRT kolegos žurnalisto.

Kiek tūkstančių pasidavė tai patyčių bangai, kad va kokia „nemokša religinė fanatikė“ tapo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke? Ar bent vienas viešai atsiprašys?  Beje, jau 12 metų būtent doc. A. Širinskienė Mykolo Romerio universitete dėsto ne teologiją, o Teisės fakultete Viešosios teisės institute Europos Sąjungos teisės specifiką. Su sveikatos teisiniais ir etiniais klausimais buvo labai gerai susipažinusi būdama oficialia Seimo Sveikatos reikalų komiteto eksperte.

Galiausiai „skandalo“ iniciatoriai net nebekalba apie pirminę paleistą sniego gniūžtę (suformuota iš melo apie Dievo bausmes, kurias teigia neva fanatikai, davatkos, viduramžių atsilikėliai ir pan.) - ji jau rieda nuo kalno prie jos kimba bet kokios šiukšlės, pašalinės temos. Tai viešųjų ryšių specialistai gerai žino ir yra sistemingai surežisavę.  Galiausiai LRT „Teisė žinoti“ lapkričio 27 d. turėjo didelį užmojį dar įpūsti šiam skandalui daugiau jėgos, bet jau anksčiau viešai paskelbus apie pirmosios „anties“ mirtį, melą,  nors ir rodė ryžtą laidos vedėja Rita Miliūtė tęsti tą „skandalą“ apie „neprofesionalę“, bet matėsi, kad patyčių profesionalai būtent pralaimėjo, „skandalas“ išsikvėpė.

Paskui tie patys žurnalistai iš mokesčių mokėtojų pinigų rengs laidas apie patyčių prevenciją tarp vaikų, nors patys tas patyčias, paremtas akivaizdžiu melu, kai kada inicijuoja ir skleidžia. Kai komercinė žiniasklaida gauna užsakymus susidoroti su tam tikromis grupėmis, asmenimis, konkurentais, tai žino daugelis, bet kai to imasi visuomeninis transliuotojas - LRT, čia kultūrinė bendruomenė, tikrasis elitas, visuomenė turi sunerimti ir pareikšti savo pasipriešinimą, kreiptis į atitinkamas institucijas. Tačiau tokių „skandalų“ dar bus ne vienas, nes kai kurioms finansinėms grupuotėms dreba kinkos dėl galimo ženklaus pajamų praradimo.

Rekomenduojami video