Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tauta privalo žinoti savo didvyrius!

Įsivaizduokime gana realią, bet nelabai malonią situaciją: neduok Dieve, jūsų nepilnametį vaiką apiplėšia ir primuša jo bendraamžiai. Jūs po uždaro teismo posėdžio į kamerą žurnalistams prasitariate, kiek metų teismas atseikėjo jūsų vaiko skriaudikams.

Mamytės ir tėveliai, žinokite, kad nuo šiol to geriau nedaryti, nes už tai, kad paviešinote teismo „paslaptį“, jūs irgi galite užsidirbti teistumą, kaip ir jūsų vaiko mušeikos.

Būtent taip ir atsitiks, jei balandžio 14 dieną Seimo priimtam Lietuvos baudžiamojo kodekso (BK) papildymui pritars Lietuvos Respublikos Prezidentė.

79 Seimo nariams pasisakius „už“ (11 susilaikius ir vienam pasisakius „prieš“) Seimas beveik in corpore pritarė socialdemokračių Rimantės Šalaševičiūtės ir Irenos Šiaulienės siūlymui papildyti BK dar vienu straipsniu, kuris vadinasi „Teismo bylos medžiagos ar jos dalies atskleidimas arba viešas paskelbimas“ ir kuris skamba taip:

„Tas, kas atskleidė arba viešai paskelbė neviešame (uždarame) teismo posėdyje nagrinėjamos ar išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį arba viešame teismo posėdyje išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį, kurią teismas nustatė, kad yra nevieša, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo“.

Panašu, kad savo kadenciją Seimas nusprendė baigti, garsiai trinktelėjęs durimis, jei be daugumos valdančiosios koalicijos narių tokiam policinės valstybės vertam principui su džiaugsmu pritarė ir gausus būrys opozicijos atstovų, mygtukus „taip“ suspaudžiusių kaip senais gerais brežneviniais laikais.

Tauta turi pažinti savo didvyrius, todėl būtų nuodėmė neįvardinti kai kurių prieš Rusijos grėsmes bei šios šalies nedemokratinius sprendimus itin aktyviai pasisakančių Seimo narių, akivaizdžiai pademonstravusių, kad savo šalyje, deja, jie yra linkę taikyti visai kitokius, net priešingus standartus, nei juos pamokymų ar pagraudenimų forma bruka svetimų šalių parlamentarams.

Už tai, kad visuomenė nesužinotų, kas ir kaip vyksta ne tik uždaruose, bet ir kai kuriuose viešose teismo posėdžių dalyse, balsavo tokie žymūs konservatoriai, kaip Rasa Juknevičienė, Rimantas Dagys, Kęstutis Masiulis, Vilija Abramikienė, Jurgis Razma, Sergėjus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras ir net jaunieji jų kolegos Paulius Saudargas bei Agnė Bilotaitė.

Visgi didžiausią nuostabą šių eilučių autorei sukėlė ne konservatyvių pažiūrų parlamentarų balsavimas, o liberalais save vadinančių ir šiai frakcijai priklausančių Seimo narių pozicija.

Ir Vitalijus Gailius, ir Eugenijus Gentvilas, ir Šarūnas Gustainis, ir Arminas Lydeka, ir Dalia Kuodytė, ir Gintaras Steponavičius, ir Dalia Teišerskytė taip pat nusprendė, kad Lietuvoje yra per mažai kriminalizuotų gyvenimo sričių ir kad jų ribas būtina praplėsti, nors visai kitaip mano nemaža dalis teisininkų, žurnalistų ar tiesiog blaiviai mąstančios visuomenės piliečių.

Dažnai TV ekranuose šmėkščiojantys ir už pačias įvairiausias teises neva kovojantys „mišrūnai“ Povilas Urbšys ir žurnalistas (!) Linas Balsys irgi nusprendė įsirašyti į istoriją kaip „tvirtos rankos“ šalininkai.

Apie „darbiečius“, „tvarkiečius“ ir kitokius „iečius“ nekalbėsime – su jais ir taip viskas aišku, per daug būtų garbės.

Todėl kai po savo mažamečius vaikučius į šulinį sumetusio vyriškio uždaro teismo posėdžio jūs, gerbiamieji laisvos ir nepriklausomos Lietuvos gyventojai, nesužinosite, kiek metų už šį nusikaltimą gavo vadinamasis Saviečių žudikas, nekaltinkite dėl to žurnalistų, o nuoširdžiai padėkokite jų teises ir pareigas informuoti visuomenę apribojusiems Seimo nariams.

Jų, visų mūsų „didvyrių“, pavardes galite rasti čia

P. Martinkienė

Rekomenduojami video