Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rūta Janutienė. Profesorius purvas

Ką jūs pamanytumėte ant lentynos radę profesoriaus Tarakono studiją apie tarakonų daromą žalą žmonėms arba docento Utėliaus pasakojimą apie gyvenimą žmonių galvose? Ar gali tikėtis objektyvumo ir drąsos iki galo ištiriant reiškinį?

Praėjusią savaitę visais kanalais buvo išplatintas profesoriaus Tomo Janeliūno manifestas Seimo daugumai, kurioje jis į tą daugumą kreipėsi: „Jūs - parazitai.“ Skaičiau ir džiaugiausi: šitą profesorių į politinės gatvės muštynes dvaras siunčia tik ypatingomis progomis. Nejaugi ir vėl „dangus griūva“?

Teksto nervingumas išdavė, kad griūva... Viskas blogai: blogai, kad Skvernelis serga, kad Tomilinas vargšais rūpinasi, kad kažkas kiša rankas prie Landsbergių švietimo biznio finansavimo iš mokesčių mokėtojų kišenės. Bet blogiausia yra tai, kad šita dauguma mėgins keisti rinkimų tvarką ir į kitą Seimą atvers vartus dar didesniam kiekiui tokių kaip jie: nesilaikančių įsipareigojimų verslui, išgalvojančių kažin kokių mokesčių bankams ir prekybcentriams, t.y. griaunančių nusistovėjusią tvarką.

Taigi, sustūgdamas „Jūs - parazitai“ profesorius buvo nuoširdus. Tačiau... Išeidamas gyvų ir mirusiųjų teisti T.Janeliūnas elgiasi ne mažiau rizikingai, nei toks „buvęs diplomatas“ Aidas Puklevičius, kuris per N.Venckienės sugrįžtuves viešai įspėjo „violetinius“ nebesiveržti į valdžią. Juokiasi puodas, kad katilas - juodas! Nepatingėsiu priminti: tas ekspertas Puklevičius buvo nuteistas ketveriems metams kalėjimo už 217 800 litų ir 46 centų iššvaistymą diplomatinėje tarnyboje.

Kuo profesorius Tomas Janeliūnas panašus į diplomatą A.Puklevičių? Skeletais spintoje!

21 tūkst. eurų. Tiek mokesčių mokėtojų pinigų šių metų vasarį Lietuvos mokslų taryba skyrė T.Janeliūnui už panegiriką Dalios Grybauskaitės užsienio politikai.

Neužteko Daliai patarėjos knygos, kurioje ji yra lyginama su Aleksandru Makedoniečiu. Maža buvo Andriaus Tapino dainos „Ačiū, Dalia!“, dvarui tarnavusių šou verslo avių koncerto ir dokumentinio filmo. Dar prireikė ir „mokslinės studijos“. Jos autorius T.Janeliūnas už 21 tūkst. eurų nustatė, jog Grybauskaitės politika susiveda į formulę: „Neleisime man spardyti užpakalio.“

Kitas pasakytų, kad ta monografija yra mokslinė prostitucija! Tačiau vienas kartas dar ne prostitucija. Liaudies išmintis byloja, kad reikia pasikartojimo... Prašom!

2020 m. kovo 3-iąją bus lygiai aštuoneri metai, kai T.Janeliūnas sugriešijo pirmą kartą. Tuo metu įvykiai klostėsi dar dramatiškiau: D.Grybauskaitė su savo statytiniu Vitu Vasiliausku rengė bankrotą „Snorui“. Slaptuose pasitarimuose FNTT vadovai V.Gailius ir V.Giržadas prieštaravo V.Vasiliauskui, kad į banką su automatininkais eiti nereikėtų. Dieną X informacija nutekėjo ir tuo buvo apkaltinti FNTT vadovai, nors tai buvo melaginga versija. Seimo Antikorupcijos komisija pradėjo tyrimą, kuris grėsė Grybauskaitės ir jos svitos demaskavimu.

Ir štai 2012 m. kovo 2 d., tada dar ne profesorius, o tik Dalios Grybauskaitės patarėjos Gajos Bartusevičiūtės doktorantūros studijų ir disertacijos vadovas, Tomas Janeliūnas pratrūko labai nemoksline, bet jausminga tirada, kad Antikorupcijos komisija yra „kelianti pasibjaurėjimą, nušiurusi, politikos naujokų,  vaidinančių generolus, pajuokos vertų diletantų be teisinio išsilavinimo saviveiklos grupė.“

Taip bylojo T.Janeliūnas apie Seimo narius, drįsusius suabejoti D.Grybauskaitės sprendimu sunaikinti banką, kurio šeimininkai buvo įtariami pinigų plovimu, tačiau pats bankas turėjo platų tinklą skyrių, vienintelis užsiėmė mažmenine bankininkyste, nesibjaurėjo aptarnauti kaimo ir mažų miestelių gyventojų.

Tada įžūlesni klausė T.Janeliūno, ar jis politologinės šlykščiakalbės pramoko besistažuodamas Valstybės saugumo departamente, kurį D.Grybauskaitė pavertė KGB, kai davė užduotį kovoti su „vidaus priešais“, jos priešais? Buvo šio profesoriaus gyvenime ir toks vingis: stažuotė VSD!

Taigi, žinančių priešistorę, profesorius Janeliūnas nenustebino, kai šią savaitę jau kito Seimo kitus neklusnius narius, kurie griauna Dalios tvarką, išvadino parazitais, atmatomis ir kitais nepolitologiniais, greičiau patvoriniais, žodžiais.

Už kiek šįkart pyksta T.Janeliūnas - aišku. 21 tūkst. eurų ir jis - jūsų! Tačiau kodėl? Kokią teisingą politiką jis taip emocingai gina?

T.Janeliūno doktorantė Gaja Bartusevičiūtė šiandien yra įtaisyta švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėja. Kiti D.Grybauskaitės patarėjai iškaišioti po ambasadas ir valstybės įstaigas. Valstybės paslaptį išdavusios ir išteisintos Daivos Ulbinaitės privatų verslą vysto ir klientūros jai ieško Savivaldybių asociacija. Visiems klusniems valios vykdytojams užsegti ordinai ir medaliai. Ir taip turi būti!

Valstybės resursai dalinami „saviems“. Vien pernai 300 tūkst. eurų atiteko Andriaus Tapino verslui. 200 tūkst. eurų - Edmundo Jakilaičio svirnui. Šimtai milijonų - statybos magnatams. Investuotojų forumui - palengvinimai įvežant vergus iš užsienio. Bankams - nekontroliuojama teisė didinti įkainius, naikinti paslaugas ir gauti didžiausią Europoje pelną. Ar ir už tai T.Janeliūnas gali apsipilti žibalu Lukiškių aikštėje?

Heinrichas Manas kadaise apie panašų profesorių parašė romaną „Profesorius Unratas“, o išvertus „Profesorius Purvas“. Paskaitykite, profesoriau!

R. Karbauskis: T. Janeliūnui bus liūdna, bet aš jo laiško neskaičiau

Pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pripažino, kad neskaitė didelio visuomenės dėmesio sulaukusio Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų profesoriaus Tomo Janeliūno laiško valdantiesiems. Politikas neslepia, kad apskritai neturi noro įsiklausyti į politikos profesoriaus kritiką, nes šis, argumentavo R. Karbauskis, parašė knygą apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Jeigu į mane kreipėsi atviru laišku tas, kuris rašė knygą apie prezidentę D. Grybauskaitę, dirbdamas pas ją už valstybės pinigus, tokiu atveju aš neturiu ką komentuoti. Tai yra eilinis opozicijos veiksmas. Aš niekaip negaliu jo laikyti neutraliu. (...) Atleiskite, aš pasakysiu tiesą ir jam bus labai liūdna, bet aš jo teksto neskaičiau ir nesiruošiu skaityti, nes suprantu viena, kad žmogus rašė knygą apie Grybauskaitę, tai noras skaityti jo tekstus nyksta“ , – Eltai sakė R. Karbauskis.

Primename, kad TSPMI profesoriaus T. Janeliūno lapkričio 30 dieną parašytame atvirame laiške valdantiesiems jie išvadinti „valstybės parazitais“.

„Taip, šis laiškas jums, Ramūnai Karbauski, Agne Širinskiene, Sauliau Skverneli ir visiems kitiems, kurie vis dar manote, kad turite valdžią. Beje, valdžios jūs jau nebeturite. Tai tik iliuzija. Taip, jūs užimate postus. Jūs galite balsuoti dėl įstatymų, siūlyti vis keistesnius projektus. Bet jūs jau nebe valdžia. Jūs darote viską, kad tą valdžią išsaugotumėte. Desperatiškai kabinatės į ją, tarsi tai būtų jūsų išsigelbėjimas. Bet jūs jau jos neturite. Tik laiko klausimas, kada prarasite ir postus. Bet valdžią jūs praradote jau kažkada praeityje. <...> Taip valdžia nesielgia. Taip elgiasi tik parazitai. Būtent jūs šiuo metu esate valstybės parazitai. Jūs nebe valdžia“, – savo feisbuko paskyroje teigė profesorius.

T. Janeliūno įrašas sulaukė Seimo narės A. Širinskienės atsako. Politikė taip pat priekaištavo T. Janeliūnui, esą šis vien dėl to, kad parašė knygą apie kadenciją baigusios prezidentės D. Grybauskaitės užsienio politiką, nėra neutralus. Politikė viename savo feisbuko įrašų nurodė, esą T. Janeliūnui už, pasak jos, „D. Grybauskaitę šlovinančią knygą“ buvo sumokėta 21 tūkst. eurų. Tačiau T. Janeliūnas tai paneigė, primindamas, kad atliktą mokslinę analizę finansavo Lietuvos mokslų taryba, pinigus konkurso būdu skyrusi Vilniaus universitetui.

„Dalis pinigų nukeliavo universiteto administravimo išlaidoms, didelė dalis – leidyklai, kuri rengė, redagavo ir spausdino knygą, o man buvo mokamas tik papildomas priedas kaip pagrindiniam projekto vykdytojui, atliekančiam tyrimą apie Lietuvos užsienio politiką, prie mano darbo užmokesčio – 0,125 etato vertės (...) Tiesa, už knygos pardavimus aš taip pat nieko negaunu. Bet vis tiek malonu, kad skleidžiate apie šią knygą žinią. Dėkoju. Skaitymas visada padeda išmanyti daugiau“, – savo feisbuko paskyroje teigė T. Janeliūnas.

 

Rūta JANUTIENĖ, Paulina Levickytė

Rekomenduojami video