Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiek dar tęsis „karas“ su vaikais?

Kokios permainos laukia mūsų 2016 metais? Kol kas atidėsiu į šalį tokį įprastą Naujųjų metų pradžiai klausimą, nes dar naktį iš sausio pirmosios į antrąją tapo aišku, kad vienas šiurpus dalykas Lietuvoje ir šįmet nesikeičia – tai karas su savo vaikais. Kėdainių rajono Saviečių kaime vyras išvijo iš namų žmoną ir nužudė du savo kūdikius. Nužudymas – maža pasakyti, kad žiaurus – mažyliai buvo sumesti į šulinį. Daugybė žmonių tai jau komentavo, visi kažkuo piktinosi – vieni vyriausybe, kiti – vaikų teisių apsauga, treti – alkoholiu, ketvirti – mokamomis pašalpomis ir „leidimu“ tokiems turėti vaikų. Po šios tragedijos buvo labai daug teisiųjų, ir, kaip visada, nė vieno kalto. Visi rodėme pirštais į kitus. Ką dar galima pridurti? Tik vienintelį klausimą – ar mes patys dėl to nekalti? Ar nepripratome Lietuvoje prie vaikų ir kūdikių žudymo? Kiek tokių tragedijų buvo iki 2016-ųjų ir kiek dar jų bus šįmet?

O kad bus ir šįmet, rodo ir Google „išmesti“ pirmi pasitaikę atvejai: Alytuje motinos draugas užmušė kūdikį, Alytaus rajone su girta motina sudegė dvi dukrelės ir septynmetis sūnus. Rokiškyje kritusi spinta mirtinai sužalojo 7 mėnesių kūdikį. Kelmėje 21-erų motina pasmaugė nuo prievartautojo pagimdytą kūdikį, bet kai tai buvo ištirta ši byla, negalėjo būti nuvežta į teismą, nes laukėsi kito kūdikio. Panevėžyje iš girtos motinos atimtas sušalęs kūdikis gydomas reanimacijoje. Škotijos teismas įrodė, kad kūdikį Škotijoje nužudžiusi lietuvė taip pat nužudė ir pirmąjį savo vaiką. Naujagimį uždusino lipnia juosta. Kraupi statistika, bet tai tik keletas pastarųjų dvejų metų žiaurių nusikaltimų prieš vaikus atvejų. Ar kaltas tik smurtas ir alkoholis? Galima būtų priminti, kad prieš maždaug septynerius metus tokia Alma Bružaitė, būdama visiškai blaivi ir sveiko proto, nužudė du savo sūnus.

Kai kas nors tokio Lietuvoje atsitinka, visi griebiasi už galvų. Tuoj plinta emocinė reakcija – ką nors nubausti, uždrausti, o žudiką sušaudyti. Taip ir dabar. Žodžiai „mirties bausmė“ nuskambėjo ne kartą. Keista klausytis tokių, kurie tik žybt – ir išsprendžia visas sergančios visuomenės problemas. Įdomu, kaip tie žmonės įsivaizduoja – kas šaudys valstybės vardu? Ar jie patys, pavyzdžiui, sutiktų žudyti? Pagaliau ar kas nors rimtai mano, kad žudikas, mesdamas vaikus į šulinį prieš tai dar apsvarstė, kokia bausmė jo laukia?  Ar Saviečių kaimo vaikžudys būtų nieko nedaręs, jeigu būtų žinojęs, kad jam gali grėsti mirties bausmė? Ar kas nors taip pat mano ir apie Kražių skerdiką? Kad tokie ir panašūs elgiasi racionaliai ir apsvarsto padarinius. Jeigu jau taip, kodėl turėtume sustoti tik ties viduramžiška mirties bausme? Pavogė automobilį ar geresnį dviratį – kertam ranką, geriau dešinę. Gal apskritai įteisinkime šariatą, tuomet išspręsime ne tik alkoholio, bet ir gėjų demografines problemas. Blogiausia, kad ir šį kartą bus daug triukšmo. Valdžia dėl šventos ramybės sugriežtins įstatymus, priims keletą naujų draudimų, kad visuomenė aprimtų (mūsų visuomenė labai mėgsta draudimus ir bausmes). Ir – iki kito karto, iki kito Saviečių kaimo kitame Lietuvos krašte, nes mes manome, kad tai kiti dėl visko kalti ir kad kiti už mus padarys. Kol taip bus, niekas ir nesikeis.

 

Rekomenduojami video