Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išlaisvinkime žvėrį

Apie laisvės pojūtį, kuris mus užvaldo, kai pagaliau perlipame per save, nugalime savo baimes ir išlendame iš tų tamsių vietų, kur slepiasi mūsų svajonės, – apie tai yra klaipėdiškio Jurijaus Veklenko atliekama daina, kuri jau ketvirtadienį skambės didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje Tel Avive.

Taip, kiekvienas iš mūsų norime bėgti su liūtais, juk visi turime tą vidinį žvėrį – degantį troškimą daryti tai, kas mus daro laimingus. Tačiau ar išdrįstame? J. Veklenko išdrįso, ir jau vien už tai yra vertas pagarbos, o ne kritikos lavinos.

Lygiai taip pat savo svajones ryžosi įgyvendinti ir kandidatai į prezidentus. Kiekvienam reikėjo įveikti daug vidinių tabu vien siekiant kandidatų titulo. Juk sprendimas kandidatuoti tolygus suvokimui, kad būsi išnarstytas po kaulelį, kritikų skanaujamas pusryčiams, pietums ir vakarienei. Tačiau tautos lyderio titulas, matyt, vertas, kad pereitum ugnį ir vandenį. Rinkimų karštinė jau prasidėjo. Išankstiniam balsavimui pirmą kartą istorijoje buvo skirtos penkios dienos. Vilniuje net susidarė didžiulės eilės. Per pirmas tris dienas savo valią pareiškė 88 tūkstančiai piliečių. Ar visi pasinaudosime savo laisvės privilegija balsuoti, rinkti. Juolab kad tuo pačiu metu vyksta ir du referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121. Manau, būtent referendumai neabejotinai padidins gyventojų aktyvumą ir prezidento rinkimuose.

Dar prieš penkerius metus vykusiuose prezidento rinkimuose pirmajame ture dalyvavo 52,23 proc. rinkėjų. Už Dalią Grybauskaitę balsavo 45,92 proc., už antroje vietoje likusį Zigmantą Balčytį – 13,62 proc. Su 12,01 proc. trečioje vietoje liko Artūras Paulauskas. Toliau rikiavosi Naglis Puteikis, Valdemar Tomaševski, Artūras Zuokas, Bronis Ropė. Antrajame rinkimų ture anuomet dalyvavo 47,37 proc. rinkėjų. Už D. Grybauskaitė balsavo 57,90 proc., už Z. Balčytį – 40,10 proc. Prezidentės poste ji dirbo dvi kadencijas. Šiemet kandidatų į prezidentus yra dar daugiau, tad rinkėjams – nemenkas galvosūkis. Svarbiausia, prieš balsuojant ne tik pasigilinti į kandidatūrų biografijas, nuveiktus darbus, bet ir pasikartoti prezidento funkcijas. Graudžiai juokinga, kai tikimasi, kad prezidentas pakels pensijų kartelę ar išasfaltuos gatvę Šalpėnų kaime. Turime pagaliau įsikalti į galvas, kad prezidento veikla daugiausia orientuota į užsienio politikos formavimą.

Rinkimai baigėsi – rinkimai prasideda. Šį posakį šįkart bus galima suprasti ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme. Mat iškart po prezidento rinkimų gegužės 26 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą. Nors pastarieji rinkimai neretai lieka šešėlyje, jie ne mažiau svarbūs. Juk įpratome gyventi pagal Europos rekomendacijas, reikalavimus, tad atsakingai pasirinkime mums atstovausiančias personas. Kaip tik šią savaitę peržvelgiau kandidatus.

Staigmena! Liberalų sąjūdžio sąraše septintu numeriu į Europos Parlamentą kandidatuoja Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Audronė Balnionienė, vienuoliktu numeriu – mūsų naujai išrinktos Tarybos narys Justas Ruškys, septynioliktu – Nerijus Galvanauskas. Panašu, kad rajono liberalai veržiasi į Europą. Galbūt pirmą kartą istorijoje rajone aktyviai veikę politikai būtų išrinkti į Europos Parlamentą? Viliojanti perspektyva, tačiau laukia atkakli kova.

Europos Parlamente Lietuva turi 11 mandatų, kandidatų yra 301, tad matematika paprasta – 27 pretenduoja į vieną vietą. Pavyzdžiui, savivaldybių tarybų rinkimuose į vieną tarybos nario vietą rajone kandidatavo 14 pretendentų. Ko taip veržiasi visi į Europos Parlamentą? Jei atidėsime visą beletristiką apie norą užtikrinti mums saugią ir kokybišką ateitį, tai iškalbingiausias yra atlyginimas – europarlamentaras su įvairiais priedais per mėnesį gauna per 10 tūkst. eurų. O kainos Briuselyje ne taip jau ir skiriasi nuo lietuviškų. Pačiai teko lankytis, pavyzdžiui, Parlamento kavinukėje, kur dienos pietums lašišos kepsnys su įvairiausiomis daržovėmis kainavo apie 13 Eur. Tačiau tai buvo tądien vienas iš prabangesnių patiekalų.

Kandidatų, norinčių išlaisvinti J. Veklenko apdainuotą savo laukinį žvėrį ir įgyvendinti savo slapčiausius troškimus, daug. Tiek šį savaitgalį, tiek gegužės 26 d. rinkimės į valias! Juolab kad rudenį dar rinksime Seimo narį, mat atsilaisvino B. Markausko mandatas.

 

Agnė ADOMAITĖ

banga,logo

Rekomenduojami video