Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geriau su plonesne kišene nei po žeme

Taip, aš susirgau Covidu. Bet labiau noriu kalbėti ne apie save, o apie pasidalinusią Lietuvą ir visus, žiūrinčius tik savęs.

Gavęs teigiamą testo atsakymą, pradėjau atkreipti dėmesį ne tik į detales (pvz., kaip buvęs SAM ministras Andriukaitis nemoka kaukės dėvėti), bet ir į tai, kiek daug verkšlenimų viešojoje erdvėje ar žiniasklaidoje.

Štai barų savininkas naudodamasis žiniasklaida daro spaudimą valdžiai, nes esą priversti užsidaryti barai nebus pelningi. Restoranų savininkas kalba apie 50 proc. kritusias apyvartas, darbuotojų prastovas ir uždaromus restoranus. Krepšinio klubo vadovas galimą žaidimą be žiūrovų vadina žiauria kančia. Būrelių ir neformaliojo ugdymo atstovai piktinasi dviejų savaičių pauze, nes gi viruso pas juos nėra.

Žinote, aš geriau dvi savaites dėl lokalaus karantino pasėdėčiau namie nei kentėčiau nuo koronaviruso. Sakau tai turėdamas virusą, kurio formą dar vadinu lengva. Be perstojo skaudantys raumenys, kaulų laužymas, prarasta uoslė ir skonis (ir tai yra baisu, nes nežinai, kada grįš, Duok Dieve, kad grįžtų be komplikacijų), galvos skausmas ir nuolatinis silpnumas. Na, neskaitant vieno ryto ant klozeto, kai per nežmonišką skausmą žiūriu į savo baltas kojas ir galvoju, kad taip atrodo mirusysis. Taigi, dar kartą atkreipiu dėmesį, kad čia lengva forma, kai į gydymo įstaigą dar nesiruošiu.

O ligoninėse lovos pildosi, mirusiųjų statistika auga (kaip ir jūs, taip ir aš girdėjau visokių gandų: kad esą mirusiesiems „pripaišo“ koroną, nes taip atsieit gauna ligoninės ES pinigų, taip pat vasarą girdėjau, kad Vyriausybėje jau paruošti dokumentai paskelbti karantiną nuo spalio 16 d. iki kitų metų kovo 14 d., dar girdėjau, kad kaukės nesaugo nuo viruso ir kad moka pinigus „influenceriams“, kad jie „susirgtų“ virusu) ir viruso traukinys važiuoja net nepristabdydamas.

Visi viešojoje erdvėje skleisdami gandus ar reikšdami savo nuomonę yra teisingi ir protingi, kol visa tai nepaliečia jų pačių. Siūlau vietoje skundimosi žiniasklaidoje ieškoti būdų, kaip išsaugoti savo verslą, kaip prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, kaip būti atsakingam prieš savo vartotojus. Esi lyderis? Rodyk pavyzdį!

Visus, su kuo turėjome artimą kontaktą iki ligos patvirtinimo, informavome apie ligą, nusiuntėme NVSC registracijos formą, liepėme izoliuotis. Per ikisimptominį laikotarpį savo restorane artimą kontaktą turėjome, laimei, tik su vadovu – jis lieka saviizoliacijoje net su neigiamu COVID-19 tyrimo atsakymu. Maža to, profilaktiškai patikrinome darbuotojus, nė vieno teigiamo atsakymo negavome.

Taip, laikotarpis paslaugų ir aptarnavimo sektoriui labai sunkus. Jau dabar restorano apyvartos smukusios apie 50 proc., bet turi susitaikyti – dabar tokia situacija ir visa tai dėl visuomenės gerovės.

Taip, visi pavargome nuo ribojimų, nuo draudimų, nuo varžymų. Bet jei specialistų raginimų klausys tik pusė mūsų, o kita pusė užsispyrę laikysis savo, kad viruso nėra arba manęs tai neliečia – situacija nepagerės. Taip, visi suvaržymai kirs per ekonomiką, kai kam mažės pajamos, bet geriau su plonesne kišene nei po žeme.

Šią savaitę mano dukrų būreliai grįžo į „Zoom“ platformą (ir kol kas viskas puiku!), mes vėl sukamės virtuvėje ar užsisakinėjam maistą į namus ir darbus dirbam iš namų, kiek leidžia sveikata. Ir gal geriau šitaip nei po kurio laiko laikyti kumščius, kad tik man užtektų lovos ligoninėje, o šios, atrodo, greitai bus perpildytos.

Virusas yra, galiu patvirtinti. Kas netikite – kviečiu į svečius, manau, nuo visų mūsų penkių šeimos narių nesunkiai pereitų bacilos. Ir kadangi artimame rate jau pasidalijome, faktas, kad keliauja iš žmogaus žmogui.

Tad linkiu truputį sustoti dėl visų aplinkinių sveikatos. Manau, kuo labiau pristosime dabar, tuo greičiau vėl galėsime sugrįžti į vasarą.

 

Šarūnas MAZALAS

Žurnalistas, verslininkas

Rekomenduojami video