Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ateitį gali numatyti ne tik Mikalda – Sabos karalienė, bet ir mūsų išrinktieji?

Buvo laikai, kai atrodė, jog viską žinome. Tačiau mokėmės. Mat tvirtinome, kad nei žinių, nei mokslo ant pečių nenešiosi. Sakėme, kad mokslas valgyti neprašo, kišenės neplėšia. Dabar jau ne visada mokslą gausi už dyką. Kalbama, kad aukštasis mokslas Lietuvoje nuvertėjo. Neva todėl, kad labai daug žmonių su įvairių universitetų diplomais. Jeigu nuvertėjo diplomai, tai ir žinios nuvertėjo? Dabar žinių galvoje turėti neverta? Jų galima internete susirasti. Tačiau ne viskas gerai tame visažiniame internete. Jame daug melagysčių. Labai lengva pasiklysti. Tačiau vikipedijose ir kituose elektroniniuose žinių aruoduose galima rasti naudingų dalykų. Galima rasti žinių apie praeitį, dabartį. O apie rytojų – mažoka. O mums juk labiausiai rūpi ne tai kas buvo, o kas bus. Nėra didelės bėdos. Mūsų Seimas taiso šią spragą. Įkūrė naują komitetą, kuris pažvelgs į rytojų.

Ateities komitetas

Taigi: Seime įkurtas Ateities komitetas. Ką jis veiks?

Štai kaip solidžiai atrodo komiteto kai kurios darbo kryptys. Komitetas rengs ir svarstys visuomenės ir valstybės ateities raidos modeliavimą, inovacijų ir technologinės pažangos plėtrą, emigracijos ir reemigracijos procesus bei jų įtaką visuomenės raidai, valstybės modernizavimą ir strategines reformas reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų projektus, teiks ir svarstys pasiūlymus šiais klausimais. Komitetas svarstys ir teiks Seimui pranešimus, išvadas ir pasiūlymus dėl klausimų, susijusių su valstybės strateginėmis vystymosi kryptimis ir ateities raidos projekcijomis bei veiksniais, turinčiais įtakos valstybės ateities raidai ir plėtros modeliams, taip pat dėl ekonomikos, inovacijų ir technologinės pažangos plėtros skatinimo, ilgalaikės strateginės valstybės raidos vizijos kūrimo ir įgyvendinimo, ateities raidos modeliavimo ir reformų politikos formavimo... Yra ir daugiau veiklos krypčių, bet neišsiplėsime. Jau ir taip galva sukasi nuo iškalbingų, didžiai moksliškų valdiškų sakinių. Pasižiūrėkime, kas dirbs tame Ateities komitete.

Komitete – ir du mūsiškiai

Ateities komitete dirbs 21 Seimo narys. Komitetui vadovaus Raimundas. Nesigilinsime į politinę priklausomybę. Kai kada daugiau už partines pažiūras pasako vieno ar kito žmogaus vardas. Vardas Raimundas – vokiečių kilmės. Reiškia: lemtis + apsauga, gynėjas. Vadinasi, vardas tikrai labai tinka ateičiai ir vizijoms modeliuoti.

Ateities komitete dirbs abu mūsų krašto išrinktieji. Didelė garbė Kupiškiui ir Biržams! Komitete į ateitį žvelgs Matas, kuris Sėlos vakarinėje apygardoje buvo išrinktas pagal partinį sąrašą. Matas – žydų kilmės vardas. Šis vardas ne kartą minimas Biblijoje. Hebrajų kalba reiškia Dievo dovana. Naujajame Testamente minimas muitininkas Matas iš Kafarnaumo, kuris vėliau tapo apaštalu. Teigiama, kad apaštalas Matas parašė pirmąją Evangeliją.

Antras mūsų išrinktasis – pats save išsikėlęs Valdemaras. Jis į Seimą buvo išrinktas Sėlos vienmandatėje apygardoje. Valdemaras – senovinis garsus vokiškas vardas, kuris reiškia: valdyti + garsus.

Per vardų reikšmę pažvelgėme tik į tris Ateities komiteto narius. Matome: vardų reikšmės pranašauja, jog komitete bus priimti lemtingi, valdingi, garsūs sprendimai. Gali būti, kad į tuos sprendimus žiūrėsime net kaip į Dievo dovaną. Ta proga nejučia prisimename kitas istorines ateities pranašystes.

Mikaldos pranašystės

Mikalda – Sabos karalienė, gyveno dar prieš prieš Kristaus gimimą. Ji savo pranašystes buvo į knygas surašiusi. Kai kurios knygos dingo, kai kurios liko. Mokslininkai visais laikais neigia, kad galima numatyti ateitį. Bet Mikaldos pranašystėse galima aptinkame įdomių sutapimų. Mikalda rašė apie laikus, kai bus sunku atskirti vyrą nuo moters. Tvirtino, jog dangumi skraidys geležiniai paukščiai. Užeis metas, kai žmogus žmogaus nekęs. Sabos karalienė teigė, kad žmonės pasidarys pikti, kariaus vieni su kitais, sūnus pakels ranką prieš tėvą, brolis prieš brolį.

Pranašė sakė, kad žmonės už savo nuodėmes bus baudžiami. Dievas, užrūstintas žmonijos nedorų poelgių, baus nepritekliais, liūtimis, sausromis, potvyniais ir kitomis stichinėmis nelaimėmis.

Mikalda tikino: kai žemėje bus tiek žmonių, kad visiems bus sunku išgyventi, žmonės migruos iš vienų vietų į kitas, ieškodami vis kitos žemės, galinčios juos išmaitinti.

Ir ką?! Matome, kad dėl klimato šiltėjimo pasaulyje daugėja įvairių stichinių nelaimių. Migracija pasiekė tokį lygį, kokio dar niekada nebuvo. Žmonės pikti, išsigandę vaikšto su kaukėmis per du metrus vienas nuo kito.

Nostradamo pranašystės

Nostradamas – 1503 metais gimęs prancūzų astrologas ir gydytojas – irgi pranašavo ateities įvykius. Jis buvo žymus renesanso pranašas, geriausiai žinomas dėl parašytos knygos „Pranašystės“, pirmą kartą išleistos 1555 metais.

Nostradamas ketureiliais parašė 6338 pranašystes, jos apima laikotarpį iki 3797 metų. Tačiau tie ketureiliai šifruoti. Ne visiems įkandami. Nostradamo pranašysčių nagrinėtojai tvirtina, kad kurie įvykiai išpranašauti itin tiksliai. Nors vieni ketureilių aiškintojai perskaito juos vienaip, kiti – kitaip.

Simpsonų pranašystės

Pastebėta, kad animacinio serialo „Simpsonai“, kuris rodomas nuo 1989 metų, veikėjai irgi išpranašavo ne vieną svarbų pasaulio įvykį. 1996 metais vienoje serijoje filmo herojai apsiginklavę šautuvais ir bombomis šturmavo JAV Kapitolijų. Beveik kaip šiemet! Pastebėta, kad 1998 metais vienoje „Simpsonų“ serijoje vos 2 sekundes buvo parodyta ant lentos animacinio herojaus užrašyta formulė. Vėliau, Šveicarijoje įrengus didįjį hadronų greitintuvą, 2012 metais buvo atrastas Higso bozonas – pirminė visatos mikrodalelė. Paaiškėjo, kad formulė parodyta „Simpsonuose“ beveik sutapo su formule, kurią užrašė mokslininkai, atradę pirminę visatos dalelę.

Išvada

Prie kokios prieiname išvados? Jeigu ateitį gali numatyti animacinio filmo herojai, astrologas, senovės karalienė, tad ateitį gali numatyti ir mūsų išrinktieji.

Rekomenduojami video