Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar galėjo Vilniuje dėl karščių kai kam perkaisti galvos?

Birželio pabaigos karščiai pastebimai veikia. Keipsta augalai. Leipsta net kai kurie žmonės. Yra žmonių, kurie per karščius net galvoti negali. Tačiau, kai kam įdomių minčių į galvą šauna.

***

Štai Vilniaus galva Remigijus su komanda į Lukiškių aikštę per 12 valandų privežė smėlio, pastatė skėčių ir paskelbė, jog miesto širdyje atidarė paplūdimį. Lietuvių kalbos žodyne rašoma, jog paplūdimys, tai vieta, pavasarį paplūstanti vandeniu. Geografai paplūdimiu vadina jūros pakraštį, kurį užlieja bangos. Paprastai paplūdimiu mes vadiname poilsiui skirtą smėlėtą pakrantę. Aikštė – nėra pakrantė. Tad nėra aišku, ką Vilniaus valdžia padarė Lukiškių aikštėje?

***

Žinia apie Lietuvos sostinės centre atidarytą paplūdimį nuvilnijo ne tik per Lietuvą, bet ir per pasaulį. Kai kam pasirodė, jog Vilniuje atidarytas pliažas. Tai reikštų, kad Vilniaus meras vilniečiams įrengė patogų maudytis smėlio ar žvirgždo ruožą nuolaidžiame jūros, ežero, upės krante. Žiniasklaida pateikė prieštaringų žinių ir vaizdų. Buvo rodomi po smėlį vaikštantys, smėlyje gulinėjantys ar žaidžiantys žmonės. Apie šį paplūdimį ar pliažą reikėjo specialisto žodžio.

***

Todėl iš Kauno į Vilnių atvyko garsus architektas Algirdas. Jis TV vedėjai Nemirai papasakojo, jog specialiai atvyko į sostinę, apžiūrėjo Lukiškių aikštę ir nustatė, jog tai nėra nei paplūdimys, nei pliažas, o yra paprasčiausia smėlio dėžė. Tai pramoga, mėgstantiems žaisti smėlyje. Teisybė: Lietuvoje nerasime vaiko, kuris nemėgtų kapstytis smėlyje. Tačiau Lukiškių aikštėje papiltas smėlis atkreipė ir kai kurių Seimo narių dėmesį.

***

Didžiausios Seimo frakcijos seniūnas Ramūnas pareiškė, jog nederėjo sakralinėje valstybės aikštėje privežti smėlio ir atidaryti paplūdimį. Todėl skubos tvarka Seime inicijuotas įstatymas, kad paplūdimys būtų panaikintas. O jeigu tai iš tikrųjų ne paplūdimys, o tik smėlio dėžė?! Kas tada?! Teks atskiru įstatymu uždrausti smėlio dėžę?

***

Gali būti, kad viskas baigsis su orų permainomis. Atlėgs karščiai. Atvės galvos. Nušvis protai. Tada paaiškės, ar tikrai nuo karščių Vilniuje kai kam buvo perkaitusios galvos.

Rekomenduojami video