Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Algimantas Rusteika: Naująją Romą sugriaus barbarai

Azijos kultūroj ir asmeniui, ir valstybei svarbiausia jėga. Imperija, iš kurios išėjom, buvo sukurta krauju, tautų užkariavimais ir baime. Žlugo, nesugebėjusi suvirškinti prarytų milžiniškų teritorijų, ekonomiškai subankrutavus, iš ubagystės. Nusilpus jėgai, tautos paprasčiausiai išsivaikščiojo.

Europinėj kultūroj ir asmeniui, ir valstybei svarbiausia yra pinigai, tapę nauju jėgos pavidalu.

Imperija, kurioj gyvenam, kuriama paskolom ir pelnais, elitų papirkimais ir turto goduliu. Ji gali suvirškinti ištisas tautas, - niekada nesubankrutuos ir nebadaus. Tačiau visada pralaimi susidūrus su jėga, nes pati vidinės, kuriančiosios, jėgos nebeturi. Ir nebenori turėti.

Azijinėj imperijoj buvom pavergti, bet stiprūs, kupini pralaimėtojų kartėlio ir neturtingos lygybės solidarumo. Galėjom nesunkiai būti kartu, patirti peties jausmą ir savo jėgą, kurios jie bijojo. Dabar prisipildėm atskirties neapykantos, gyvenam vienatvėj, be pasitikėjimo, ir patys bijom, nors norim visko.

Juk pamenat - priešas ir draugai buvo aiškūs, buvo lengva pakilti ir būti kartu ir minios iki horizonto dainavo nepamirštas tėvų dainas. Dabar priešai sau esam patys, niekas nebedainuoja, apsunkę dar kartais suplasnojam, bet nebegalim pakilti. Vis skaičiuojam, ar apsimoka būti laisviems.

Kadaise tautas reikėjo nukariauti, dabar jas galima nusipirkti. Senoji azijinė imperija žlugo nuo pinigų stygiaus ir skurdo, šita baigiasi nuo pertekliaus, turtų ir persisotinimo. Visos jos vertybės tuštėja, praranda esmes ir išeina iš žmonių, kuriuose nebeliko tikrumo.

Svetimos šventovės dygsta kaip grybai viduje ir mūsų pasauly. Ir nebėra turėtos jėgos, kuri pavirto tinguliu, tuščiais pinigais ir sočios, plastmasinės amžinybės iliuzija. Savinaikos siautuly Naująją Romą sugriaus ne išorinė jėga, o įsiviešpatavusi beprotystė, masių ištvirkimas ir barbarai.

Rekomenduojami video