Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemėje įkastą talpyklą nuotekos „išspjovė“ kaip bombą

Vandeniui apsėmus Antanašės kaimo (Obelių sen.) vieno namo rūsį, Obelių seniūnas Eugenijus Narkūnas kreipėsi į rajono aplinkosaugininkus, kad šie patikrintų, kaip minėto kaimo gyventojai tvarko nuotekas. Kilo įtarimų, kad gali būti užkimšta drenažo sistema.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio agentūros pareigūnai patikrino dalies Taikos, Kaštonų bei Našio gatvių gyventojų kiemus. Du antanašiškiai net neneigė buities nuotekas išleidžiantys į drenažo sistemą. Dėl to jie bus „apdovanoti“ administracinio nusižengimo protokolais, baudomis bei įpareigojimais atsijungti nuo drenažo sistemos. Tikrintuose kituose Antanašės kaimo kiemuose visos talpyklos buvo sklidinos. Todėl, aplinkosaugininkų manymu, tikėtina, kad prisijungimų prie drenažo sistemos nėra.

Kai kurie gyventojai nurodė turintys buities nuotekų valymo sutartis su UAB „Rokiškio vandenys“ ir jas pateikė. Dalis antanašiškių sutarčių neturėjo, bet tikino nuotekas atiduodantys neįvardintiems vežėjams. Žmonės pareigūnams aiškino nesidomintys, kur tie vežėjai jų nuotekas išgabena.

Per patikrą aplinkosaugos pareigūnai išklausė ir neįtikėtiną istoriją apie „bombą“. Našio gatvės gyventoja gamtos sergėtojams pasakojo, esą kieme ji turėjo požeminę talpyklą, į kurią iš namo tekėjo nuotekos. Kai nuotekos buvo ištrauktos ir išvežtos, sodybos šeimininkė nustėro: pro langą pamatė, kad iš žemės ėmė kilti tuščia talpykla, o netrukus ji buvo tiesiog „išspjauta“. Taip nutiko todėl, kad nuotekų kaupimo talpykla buvo neteisingai įrengta.

Pagal aplinkos ministro patvirtintus reikalavimus nuotekų kaupimo rezervuarai privalo būti uždari, sandarūs (gamykliniai, ne savadarbiai). Naujai įrengiamų nuotekų kaupimo rezervuarų minimalus tūris turi būti toks, kad sutalpintų per septynias dienas objekte susidarančias nuotekas, būtina  periodiškai tikrinti rezervuaro sandarumą. Draudžiama bet kokias nuotekas tiesiogiai išleisti į aplinką, požeminį vandenį ar skleisti ant žemės paviršiaus (išskyrus numatytas išimtis).

Paviršinio vandens surinkimo sistema (drenažas) surinktą vandenį nukreipia į Našio ežerą. Drenažas veikia tol, kol jis neužkemšamas fekalijomis ir pan. Antanašės gyventojų buities nuotekas priima Obelių biologinio nuotekų valymo įrenginiai, esantys 3 km nuo gyvenvietės. Juos eksploatuoja UAB „Rokiškio vandenys“.

 

GR ir PRAAD inform.

Rekomenduojami video