Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vos per vieną naktį – viską pakeisiančios orų permainos

Šis ruduo atnešė pakankamai šiltus ir saulėtus orus, bet šį savaitgalį galimi pasikeitimai. Oras atvės, tačiau lietaus išvengsime. Penktadienį Lietuvoje ims vėsti, tačiau bus galima pasidžiaugti saule.

Vilniuje bus +17, pajūryje iki +20, Kaune +18, kaip Šiauliuose ir Panevėžyje. Šeštadienį orai sostinėje gali siekti tik +14 laipsnių, tad vasariški orai jau traukiasi iš Lietuvos. Kaune irgi bus iki +14 laipsnių, pajūryje temperatūra taip pat bus ne aukšta, kils iki 15 laipsnių šilumos, kaip ir Šiauliuose, Panevėžyje. Sekmadienis bus debesuotas ir vėsus. Vilniuje +15, Kaune +16, Pajūryje +17, likusioje Lietuvos dalyje temperatūra labai panaši. Naktimis galimi 5 – 7 laipsniai šilumos.

„Nelabai jau šiltas ruduo bus, bet jis bus neblogas, reikalas tas, kad šiuo metu ties Skandinavija kaupiasi šaltas oras ir penktadienį tas šaltas oras pasieks mus. Šiuo metu orus Lietuvoje lemia aukšto slėgio sritis, ji santykinai šilta. Per artimiausią naktį ir rytoj dieną ta šiltesnioji aukšto slėgio sritis pasitrauks, o į jos vietą atkeliaus lygiai tokia pati slėgio sritis nuo Skandinavijos tiesiai iš šiaurės, nuo šiaurinės Skandinavijos dalies. Akivaizdu, kad jeigu oras atkeliauja iš ten, tai jis bus vėsesnis, tai atsispindi ir oro temperatūroje, tarkime ketvirtadienį Vilniuje yra +19, o šeštadienį jau tik +14 laipsnių. Tai reiškia temperatūros kritimas per penkis laipsnius“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Kritulių nebus, bet galimos šalnos ir rūkas

Lietaus šį savaitgalį nebus, gali tik artimiausią parą iškristi keli paskiri lašai, kur nors kaptelės ir viskas, o šiaip oras bus sausas. „Jeigu oras atkeliaus iš šiaurės tai atsiras ir šalnų pavojus, manyčiau, jeigu naktimis 6 -7 laipsniai tai jautriose vietose gali būti šalnų, Durpyne, smėlėtoje dauboje, reikėtų atkreipti dėmesį, kam tai svarbu. Ten kur vandens telkiniai dažniau susidaro rūkas, nes vanduo garuoja. Dabar rūkas irgi numatomas“, – kalbėjo sinoptikas.

Vandens telkinių temperatūra

Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis, šiomis dienomis įvairiuose vandens telkiniuose yra apie 16 – 20 laipsnių šilumos. Baltijos jūroje prie Nidos ir Klaipėdos apie 18 laipsnių. Ežerų temperatūra yra tokia: Tauragnų ežere – 18 laipsnių, Totoriškių ežere (Trakuose) – 18 laipsnių šilumos, Kauno mariose (Darsūniškyje) yra 19 laipsnių, Neryje (Vilniuje) – 16 laipsnių, Nemune (Druskininkuose) – 17 laipsnių, Šventojoje (Anykščiuose) – 15 laipsnių, Kuršių mariose – 18 laipsnių.

Rekomenduojami video