Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Velykos šiemet turėtų būti šaltesnės už Kalėdas

Per Kalėdas oras įšilo iki 10 laipsnių šilumos, o per šias Velykas termometro stulpelis turėtų kilti tik iki 5–6 laipsnių šilumos. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, Velykų naktis turėtų būti pati nemaloniausia, o dieną vis pasirodys lietus bei pūs stiprus šiaurys, kurio gūsiai sieks net 15–19 m/s greitį.

– Kokių Velykų reikėtų laukti? Turbūt visiems svarbiausia, koks oras bus per Velykas.

– Pradžiuginti neturime kuo. Prasidėjo vėsesnių ir su krituliais orų laikotarpis. Jis tęsis ir artimiausiomis dienomis, ir per Velykas. Penktadienio naktis, numatoma, bus šalta – temperatūra kris iki 5 laipsnių šalčio, kritulių nenumatoma, tačiau jau rytą iš pietvakarių priartės lietaus debesys. Jie atneš ne tik lietaus, bet ir šlapdribos.

Penktadienio diena bus su krituliais, apniukusi, temperatūra kils iki 5–10 laipsnių šilumos. Tie 10 laipsnių bus tokie... tik pačiuose Rytuose gal spės taip sušilti.

Ramią šeštadienio naktį bus daugiau pragiedrulių. Temperatūra vėl svyruos apie nulį, kritulių bus mažiau, tačiau šeštadienio dieną iš Vakarų priartės nauji debesys, kurie į visą mūsų šalį atneš lietaus. Temperatūra vėl bus 5–9 laipsniai šilumos, nešilta.

Turbūt labiausiai apniukusi ir nesmagiausia bus Velykų naktis. Turėtų būti daug debesų, lyti, o tarpais lietų trumpam gali pakeisti ir šlapdriba, pasirodys šlapias sniegas. Nakties temperatūra bus artima nuliui. Tik prie jūros bus šilčiau.

Dieną patys tankiausi, tirščiausi debesys trauksis į Rytus, daugės pragiedrulių, tačiau stiprės žvarbus šiaurys. Jo gūsiai sieks 15–19 m/s. Lietus dieną, palyginus su naktimi, lis su pertraukomis, trumpiau, ne taip gausiai, tarpais pamatysime Saulės, tačiau išties bus žvarbu, šaltoka. Vyraujanti temperatūra turėtų būti 5–6 laipsniai šilumos.

Pirmadienio naktis bus rami ir šalta. Temperatūra kris iki 1–6 laipsnių šalčio, o dieną vėl kaupsis pavieniai lietaus debesys, tačiau kritulių sulauksime beveik visoje šalyje. Vyraus 3–8 laipsnių šiluma.

– Tai Velykos mažai skirsis nuo, tarkime, Kalėdų (juokiasi)?

– Na, išties šiemet Kalėdos buvo šiltos. Temperatūra pirmąją Kalėdų dieną kilo iki 6 laipsnių, o antrąją – 7–10 laipsnių.

– Norite pasakyti, kad Kalėdos iš tiesų buvo šiltesnės už Velykas?

– Taip, šiemet, panašu, Kalėdos buvo šiltesnės nei numatoma, kad bus Velykos.

– Žmonėms reikės važiuoti į svečius, pas gimines. Kokie bus penktadienio ir pirmadienio vakarai?

– Penktadienio vakarą jau bus apsiniaukę. Tikėkimės, kad po dienos vyraus lietus ir tas kelias nebus slidus, sniego žmonės nesutiks.

Pirmadienio rytą, išvažiuojant iš namų, jeigu kas anksčiau važiuos, tai keliai gali būti apšarmoję, nes temperatūra bus nukritusi iki neigiamos, vietomis gali pasitaikyti plikledžio.

Tikėkimės, kad sniegas bus trumpalaikis – kris ir tirps, gal labai netrukdys. Tačiau tikrai vairuotojams reikėtų būti atidiems, nes turbūt jau dauguma yra pasikeitę padangas į vasarines ir tas slidumas tikrai labai nepalankus.

– Žvelgiant istoriškai, ar šaltis ir tokie išskirtiniai orai per Velykas – įprasta Lietuvoje?

– Lyginti Velykų orus gana sudėtinga, nes jos būna ne tuo pačiu metu. Pačios ankstyviausios Velykos yra buvusios 2008 m. kovo 23 d. Jos buvo baltos ir šaltos. Velykų naktį temperatūra krito iki 6–11 laispnių šalčio. Tai buvo pati žemiausia temperatūra tą mėnesį.

Praėjusio amžiaus devinto dešimtmečio viduryje Velykos buvo labai išskirtinės. Po gana švelnios ir beveik besniegės žiemos prieš Velykas atkeliavęs ciklonas pridrėbė tiek sniego, kad jo danga daug kur viršijo 20 cm. Tais metais tiek sniego, kiek buvo prieš Velykas, nebuvo net žiemą.

Ne tik kovo pabaigoje, bet ir balandžio mėnesį yra buvę tikrai labai šaltos Velykos. Be abejo, šiluma išsiskiria pačios vėlyviausios Velykos. Tai buvo 2011 m. balandžio 24 d. Lepino 23–25 laispnių šiluma, buvo saulėta, sausa, gražu. Net pajūryje temperatūra viršijo 20 laipsnių, tačiau prieš tai balandis nebuvo labai šiltas. Vegetacija prasidėjo kiek vėliau.

2000 m. Velykos buvo balandžio 23 d. Jos – išties išskirtinės, kadangi buvo labai šilta. Dieną buvo 25–27 laipsniai šilumos, net dar šilčiau, jau žydėjo sodai. Buvo išties labai gražios Velykos. 2000 m. balandžio pabaiga dar įdomi tuo, kad vėliau taip šilta nebuvo visą vasarą. Tai buvo pats šilčiausias metų laikotarpis.

– Ar tokie orų šuoliai, kaip dabar, yra normalu? Vieną dieną išeiname be paltų, o kitą – prisninga.

– Balandžio mėnesį, šiltėjant orams, toks šiltesnių ir šaltesnių orų kaitaliojimasis yra būdingas. Balandžio mėnuo retai būna pastovus – arba tik šiltas, arba šaltas. Orų kalneliai balandžio mėnesiui būdingi.

Šiais metais tie kalneliai amerikietiški – tai labai šilta, viršijami temperatūros rekordai, tai temperatūra vėl staiga krinta. Pirmadienį šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose buvo taip šilta, kaip per meteorologinių stebėjimų laikotarpį iki šiol nėra buvę. Tačiau antradienį pasirodė sniegas, trečiadienį turbūt daug kas skuto apledėjusius automobilių langus. Artimiausiu metu orų pasikeitimai bus švelnesni.

– Ar sinoptikai artimiausiomis savaitėmis mato atšilimą?

– Apie visas artimiausias savaites sunku kalbėti, tačiau kitą savaitę šiltų orų dar nenusimato.

FB nuotr.

Rekomenduojami video