Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėl galime sulaukti 30 laipsnių karščio

Šiais metais liepos pakvipo dar birželio mėnesį. „Pajutę karščio bangas, augalai skubėjo subrandinti sėklas, vaisius. Visi gamtoje nori pasirūpinti savo palikuonimis“, – sako Dotnuvos meteorologijos stoties vyriausioji stebėtoja Natalija Gaurilčikienė.

Birželio mėnuo pasižymėjo ne tik šiltais orais, bet ir itin mažu iškritusių kritulių kiekiu pirmąjį vasaros mėnesį.

Šiltas birželio mėnuo tampa norma

„Birželio mėnesį standartinė klimato norma yra 15,7°C.  Šių metų birželio mėnesį vidutinė oro temperatūra siekia 16,9°C. Karščiausią mėnesio dieną birželio 21-ąją maksimali dienos temperatūra siekė 29,9°C“, – informavo N. Gaurilčikienė.

Birželio mėnuo jau keletą metų yra šiltesnis.

„2013, 2014, 2016, 2018 metais vidutinė oro temperatūra viršijo standartinę klimato normą. Itin šilti buvo 2016 metai. Vidutinė oro temperatūra siekė 17,6°C, o tais metais birželio 26-ąją dieną gyvsidabrio stulpelis šoktelėjo iki rekordinės 31,9°C.

2011 metais birželio pirmąjį dešimtadienį fiksuota rekordinė 31,2°C temperatūra, – tendencijas pastebi pašnekovė, – praeitų metų birželio mėnesį vidutinė oro temperatūra buvo artima standartinei klimato normai ir pasiekė tik 15,4°C.

Apie magnetines audras praneša greitosios

Pirmasis vasaros mėnuo pasižymėjo itin mažu kritulių kiekiu.

„Paskutinįjį dešimtadienį palijo daugiau: iškrito 29 mm kritulių, o paskutiniojo dešimtadienio norma yra 22 mm.

Birželio antrąjį dešimtadienį iškrito 7 mm (norma – 17 mm), o pirmąjį dešimtadienį teiškrito 2,7 mm“ , – duomenis pateikė N. Gaurilčikienė.

Intensyvūs karščiai turi įtakos ir žmonių sveikatai.

„Nors birželio mėnesį buvo karštų dienų, tačiau dėl mažo iškritusių kritulių kiekio jutiminė temperatūra nebuvo aukšta. Žmonės sunkiau pakelia karščius po lietaus, kuomet yra daug drėgmės. Tokios buvo paskutinės birželio mėnesio dienos“, – aiškino pašnekovė. – Įtakos žmonių sveikatai turi ir magnetinės audros, jas ypatingai junta sergantieji širdies ligomis. Kai tik fiksuojamos magnetinės audros, girdžiu skriejant greitąsias

Vasarą pagauti svetur ji pataria rudenį.

„Vasarą ir Lietuvoje gražu, ir išeiginių yra, ir nuvažiuoti prie ežerų galima, ar tiesiog po darbų ant pievutės pasitiesus pledą pagauti saulėtas akimirkas“, – sako ji. – Apskirtai, vasara prognozuota šiltesnė ir sausesnė, tačiau, ar tai bus, pamatysime.

Pirmosios liepos dienos buvo vėsios ir lietingos. Maksimali dienos temperatūra pasiekė vos 16 °C. Per pirmąsias dienas iškrito 32, 6 mm kritulių: kai viso liepos mėnesio norma yra 86 mm. Tačiau liepos mėnesį bus visko: galime sulaukti ir 30°C karščio“.

Aistė BALČIŪNIENĖ

Rekomenduojami video