Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Žemės ūkio ministerija užregistravo naują siūlymą keisti Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymą, į jį įtraukiant e.kuponus (vadinamuosius „vaučerius“, maisto talonus ir pan.). Pagal pataisą, verslininkai gautus kuponus turės iškeisti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, rašo 15min.lt.

„E.kuponas – valstybės teikiamos paramos priemonė, kuria paramos gavėjui elektroniniu būdu suteikiama nuolaida įsigyjant maisto prekių, išskyrus alkoholinius gėrimus, iš žemės ūkio veiklos subjektų ir labai mažų įmonių, prekiaujančių žemės ūkio ir maisto produktais“, – teigiama įstatymo pataisoje.

Maža įmone Lietuvoje laikoma tokia, kurioje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų, o pajamos neviršija 2 mln. eurų arba turto vertė nėra didesnė nei 2 mln. eurų.

Tai iš esmės reiškia, kad parduotuvė, kuri per dieną pasiekia didesnę nei 5479 eurų apyvartą, negalėtų priimti e.kuponų, o jei įmonė valdo dvi ar daugiau parduotuvių, vienai parduotuvei tenkanti apyvarta būtų atitinkamai tiek pat kartų mažesnė.

Įstatymo projekte nėra nurodytos kupono vertės – ją atskirais nutarimais tvirtins Vyriausybė. Kaip ir skelbta anksčiau, e.kuponų gavėjai bus asmenys, kurie augina vaikus iki 6 metų, jie turės teikti prašymus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui ar jos įgaliotai institucijai, kad būtų išduoti e.kuponai.

Prašymą pateikusiems asmenims būtų suteikiami trys e.kuponai per vieną mėnesį, kurie galiotų ne ilgiau kaip 30 dienų nuo išdavimo dienos.

Anksčiau jau skelbta, kad trys kupinai suteiktų 6 eurų nuolaidą maisto produktams.

Tačiau ne bet kur juos bus galima išleisti. Kad galėtų priimti kuponus, labai mažos įmonės ar ūkininkai turės kreiptis į tą patį centrą ar jo įgaliotą instituciją ir teikti prašymą dalyvauti e.kuponų programoje.

Tuomet už priimtus e.kuponus parduotuvėms bus kompensuota iš biudžeto ar kitų lėšų, o kompensacijas išmokės Valstybinė mokesčių inspekcija.

Siūloma programą įgyvendinti nuo liepos 1 d. – tuomet įsigaliotų įstatymas

„Įstatymo projekto tikslas – skatinti smulkiojo verslo plėtrą, didinti konkurencingumą ir sudaryti prielaidas maisto produktų kainoms mažinti, kurti vartotojų, ypač auginančių vaikus, įpročius pirkti maisto produktus mažose parduotuvėse, turguose, ūkininkų turgeliuose ir panašiai“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Ten pat pažymima, kad bus kuriama e.kuponų informacinė sistema (EKIS), kuria naudodamiesi paramos gavėjai ir mažos įmonės teiktų prašymus, gautų kuponus ar registruotųsi. Anksčiau žemės ūkio ministras Giedrius Surplys tikino, kad sistemos kaina tesieks 20 tūkst. eurų.

Lietuvoje yra apie 200 tūkstančių vaikų iki 6 metų, todėl suteikti 6 eurų nuolaidą per mėnesį visiems vaikams kainuotų apie 14,4 mln. eurų per metus, skaičiuojama rašte.

Rekomenduojami video