Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vasarį medžiai balinami, sėjami žalumynai

Paskutinis žiemos mėnuo neretai būna permainingas. Kadangi vasarį ne tik spirgina šaltukas, bet ir užklysta šilto oro bangos, jų sulaukus sode jau galima imtis kai kurių darbų.

Tiks ir eglišakės

Vasario pradžioje dar galima balinti medelius. Tai daryti geriausia ramią, nevėjuotą dieną. Ant jaunų medelių pasidarytą ar pirktą kalkių ir molio skiedinį užtepti bus lengva, nes jų kamienai glotnūs. Su senais vaismedžiais teks pavargti, nes, prieš tepant kalkių skiedinį, nuo jų reikės nuvalyti žievės atplaišas.

Nubalinę medžių kamienus, galėsite būti ramūs, kad jie nesupleišės nuo dienos ir nakties temperatūrų kaitos. Tiesa, jei ims merkti lietūs, kamienai liks be apsaugos. Tad, jei nenorima rizikuoti ir dirbti be reikalo, medžių kamienus galima aprišti eglišakėmis, baltu audiniu ar kaip kitaip pasirūpinti, kad jų nekaitintų saulė.

Traukia spindulius

Būtina pasirūpinti ir spygliuočiais. Sodri jų žaluma sniego fone traukte traukia saulės spindulius, kurie išgarina spyglių drėgmę. Ypač nuo vis kaitresnės saulės nukenčia kūginės eglutės, rutulinės tujos, įvairūs kadagiai, todėl šiuos augalus būtina apgaubti daržo plėvele ar nebenaudojama paklode, užvalkalu. Augalus galima pridengti tik iš pietų pusės. Tada jie mažiau sukais. Taip apsaugoti spygliuočiai nenudegs, nenudžius jų spygliai.

Palangių darželiai

Vasario mėnesį jau galima užsiimti palangių daržininkyste. Tam tinkamiausios pietryčių pusėje esančios palangės. Ant jų labai greitai sudygsta ir ima stiebtis krapai, pipirnės, lapiniai ridikėliai.

Kraitelėse pradėjusius dygti svogūnus galite įstatyti į indelį su vandeniu arba pasodinti į vazonėlį su žeme. Palangės šiuo metų laiku dar labai šaltos, todėl po dėžutėmis su pasėtais žalumynais padėkite putplasčio, senų knygų, žurnalų ar nereikalingą batų dėžutę. Ne vienas sodininkas įsitikino, kad arčiau lango stiklo pakelti augalai nesuvargsta, greičiau stiebiasi. Kol augalėliai sudygs, pridenkite juos plėvele. Tačiau stebėkite, kad žemė neimtų pelyti.

Kai kas trumpas dienas pailgina naudodami specialią mėlynų ir raudonų spindulių lempą. Beje, augalai, kuriems trūksta dienos šviesos, kaupia nitratus. Tad vos žalias svogūno laiškas gali būti labiau nuodingas nei naudingas.

Indelius dezinfekuokite

Netruks įsibėgėti saldžiųjų ir aštriųjų paprikų, pomidorų, salierų, svogūnų ir porų sėja. Pats metas pasirūpinti indeliais, į kuriuos išpikuosite daigelius. Jei naudosite pernykščius indelius, juos išplaukite, o kad neliktų ligų užkrato, palaikykite nestipriame kalio permanganato tirpale.

Pikuoti kuo puikiausiai tinka indeliai nuo grietinės ir jogurto. Jie balti, tad kai pakaitins saulė, durpių substratas juose neįkais, nenudegs daigų šaknys.

 

 

Rekomenduojami video