Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaizdo stebėjimo kameros – ir konteinerių aikštelėse

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras ėmėsi griežtų priemonių prieš pažeidėjus. Bendro naudojimo konteinerių aikštelės nuo praėjusių metų stebimos vaizdo kameromis, o aikštelėse netinkamai atliekų atsikratantys žmonės identifikuojami ir kviečiami rimto pokalbio.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) savo internetiniame puslapyje skelbia, kad siekdamas užtikrinti tvarką bendro naudojimo konteinerių aikštelėse ir užkirsti kelią nelegaliais būdais atsikratyti atliekų, įsigijo vaizdo kameras bei užsiregistravo asmens duomenų valdytojų valstybės registre. Nuo 2017 metų rudens TRATC filmuoja pasirinktas bendro naudojimo konteinerių aikšteles ir tokiu būdu stengiasi identifikuoti teršėjus.

Įmonės atstovai neatskleidė, kiek kainavo filmavimo įranga.

Anot TRATC‘o, teršėjai yra pamėgę keletą konkrečių aikštelių, kuriose beveik kasdien šalia konteinerių atsiranda draudžiamų juose šalinti atliekų – automobilių detalių, padangų, baldų, elektronikos prietaisų, žaliųjų atliekų. Užfiksuoti ir identifikuoti pažeidėjai bus kviečiami pokalbio, įspėjami ir informuojami, kaip tinkamai atsikratyti atliekų.

„Šiuo metu TRATC turi tris tarnybinius automobilius, kuriuose yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Stebėjimo vietos keičiamos pagal poreikį, buvo filmuojama ir Jurbarke. Peržiūrėjus įrašus ir užfiksavus teršimo faktą, aiškinamasi teršėjų tapatybė“, – raštu į pateiktus klausimus atsakė TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė.

Kaip aiškino V.Krištopaitienė, šiuo metu aikštelių stebėjimas vėl vykdomas intensyviai tiek filmuojant, tiek fotografuojant. Fiksuojami dideli kiekiai pakuočių (ypač kartono dėžių), metamų šalia antrinių žaliavų konteinerių, nors derėtų jas sudėti į konteinerius. Dažniausiai tai parduotuvių ir maitinimo įstaigų dėžės. Taip pat neretai užfiksuojama, kaip į mišrių komunalinių atliekų konteinerius metamos ar šalia jų padedamos statybos ir griovimo, automobilių ardymo, pavojingos ir pakuočių atliekos. Pasitaiko atvejų, kai gyventojai, tikėdamiesi, kad jiems nebereikalingi daiktai ar maisto atsargos bus kažkam naudingi, sudeda juos šalia konteinerių. TRATC darbuotoja tikino, kad visas atliekas būtina dėti į konteinerius, o ne šalia jų.

„Vaizdai konteinerių aikštelėse nedžiugina. Dažnai gauname gyventojų skundų, tačiau atliekos iš niekur neatsiranda, teršia žmonės. O kurie neteršia, galbūt yra pakantūs teršėjams. Praėjusių metų akcija „Užfiksuok teršėją“ rezultatų nedavė – negavome nė vienos nuotraukos, fiksuojančios pažeidimą. Žmonės turi suprasti, kad už savo aplinką esame atsakingi patys. Prie kiekvieno konteinerio policininko nepastatysi. Kaip tik šiuo metu TRATC organizuoja ir artimiausiu metu pradės viešinimo akciją prie bendro naudojimo konteinerių, kurios metu aikštelėse budės savanoriai prižiūrėtojai“, – kovos su teršėjais priemones vardijo TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video