Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Pranckietis: urėdijų reforma atidedama iki rudens

Seimas besibaigiančioje pavasario sesijoje nespręs dėl urėdijų pertvarkos, prie šio klausimo parlamentarai ketina sugrįžti rudens sesijoje.

Tai trečiadienį sakė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, išėjęs susitikti su prie Seimo piketavusiais miškininkais.

„Vėl procedūriškai užvilkinta su ekspertavimu, su ekspertavimo apskundimais“, - taip urėdijų reformos atidėjimą aiškino parlamento vadovas.

Tačiau jis neabejoja, kad valdančioji koalicija turės išspręsti šį klausimą.

V. Pranckietis sutiko su piketuotų pasiūlymais sėstis prie derybų stalo. „Turime išklausyti visas puses, turime atsakyti į jiems rūpimus klausimus“, - sakė V. Pranckietis.

Jo įsitikinimu, valdantieji, nutarę vykdyti urėdijų reformą, eina teisingu keliu.

„Valstybiniai miškai turi tarnauti valstybei. Manau, einame teisingu keliu, turime kovoti su korupcija, su nepotizmu“, - žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Trečiadienį prie Seimo Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) surengė piketą dėl esą skubotos ir neskaidrios valstybinių miškų valdymo reformos.

„Mes kviečiame susėsti su darbuotojų atstovais, peržiūrėti, kas būtų naudinga tiek darbuotojams, tiek ir valstybei“, - žurnalistams sakė LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Jos teigimu, planuojant bet kokią reformą ir struktūrinius pokyčius tai turėtų būti suderinta su profesinėmis sąjungomis. „Mes turėjome susėsti prie bendro stalo ir tik po to, parengus bendrą variantą, jis galėtų keliauti į Vyriausybę ir į Seimą“,- sakė I. Ruginienė.

Jos nuomone, reforma vykdoma nedemokratiniu keliu, pažeidžiant procedūras.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas po konsultacijų su teisininkais nusprendė atidėti urėdijų pertvarką įtvirtinančių teisės aktų svarstymą iki kol komitete bus gauta ekspertinio vertinimo išvada.

„Buvome patikinti, kad ekspertų išvados sulauksime iki birželio 26 dienos, todėl atidėjome visų su urėdijų valdymo pertvarka susijusių teisės aktų paketų svarstymą ir planuojame tai padaryti birželio 27 dieną. Tai leis pradėti įgyvendinti vieną iš pagrindinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos planuotų valstybės valdomų įmonių pertvarkos uždavinių dar šią Seimo pavasario sesiją, o pertvarkytos urėdijos pagal naują tvarką pradėtų dirbti nuo 2018-ųjų pradžios“, - sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Dėl urėdijų pertvarkos komitetas jau yra gavęs Vyriausybės išvadą.

Seime svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių.

Rekomenduojami video