Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Baltraitienė su ūkininkais aptars paramos pienininkams galimybes

 Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė antradienį su Lietuvos ūkininkų sąjungos skyrių pirmininkais diskutuos apie paramą pieno sektoriui.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas BNS teigė, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas gamintojų finansinei paramai.

„Sunku pasakyti dėl rezultatų, bet tikimės, kad ministerija turėtų derėtis su Europos Komisija dėl paramos iš Krizių valdymo fondo, kad skirtų lėšų ūkininkams išlaikyti, kad jie neišparduotų karvių. Taip pat reikia skirti lėšų iš nacionalinio biudžeto“, - BNS sakė J.Talmantas.

Jo teigimu, bus kalbama ir apie Lietuvos krizių valdymo fondo steigimą, kuris padėtų įvairių šakų ūkininkams, jei juos ištiktų finansiniai sunkumai.

Žemės ūkio ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Božena Zaborovska-Zdanovič BNS informavo, kad susitikime bus kalbama apie paramą pieno sektoriui, tiesioginės išmokas ūkininkams ir pokyčius pačiame pieno sektoriuje.

Balandžio pradžioje Kaune viešėjęs už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas (Filas Hoganas) pranešė, jog Komisija uždegė „žalią šviesą“ valstybei papildomai paremti pieno gamintojus, kiekvienam skiriant papildomai iki 15 tūkst. eurų. Ši schema turėtų būti paruošta artimiausiu metu.

Vyriausybė kovo mėnesį apsisprendė iš šalies biudžeto pieno gamintojams skirti 18 mln. eurų paramos - ji bus pradėta mokėti gegužės 5-ąją.

V.Baltraitienė anksčiau sakė, jog svarstoma galimybė steigti bendrą ES fondą, į kurį žemdirbiai bei valstybės pervestų lėšas, o jas panaudotų, atėjus sunkmečiui. Tokio fondo steigimui turėtų pritarti Europos Komisija (EK).

Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

Rekomenduojami video