Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkės: vasara nėra pats pelningiausias laikotarpis

Rudenį, kai vis daugiau derliaus atsiranda aruoduose, galima įvertinti praėjusio sezono klaidas ir laimėjimus. Paaiškėjo, kad kartais net sunkiai dirbantys ūkininkai vasarą gali ilsėtis, nes tai nėra pats pelningiausias laikotarpis.

IMG_2504

Andžela Kedar, Švenčionių r.,  ekologinio ūkio savininkė

Šie metai buvo sunkūs. Pavasarį daug augalų nukentėjo nuo šalnų. Ypač gaila lauko pomidorų. Kitais metais nusprendėme neberizikuoti ir lepesnius augalus auginti šiltnamiuose. Tiesa, sakant šiltnamiuose auginami agurkai nedžiugino derliumi, gelto, sirgo. Pamaniau, kad taip yra todėl, kad auginame ekologiškai, bet pasižvalgiusi po kitus šiltnamius išvydau panašų vaizdą. Rudeniop augalai atsigavo. Bet vėl kita bėda – nuo rudens šalnų jau apšalo moliūgai.

Taigi gamta – visagalė. Galime pasidžiaugti geru bulvių derliumi, žalumyninėmis ir prieskoninėmis daržovėmis. Įsitikinome, kad mūsų produkcija reikalinga anksti pavasarį ir vėlai rudenį, o vasarą galime atostogauti, nes dauguma užsiaugina savo daržovių. Prekybos savo produkcija parduotuvėse ir turguose ketiname atsisakyti, daug pelningiau sudaryti sutartis su kavinėmis ir restoranais, kurie vertina kokybę ir nesidera.

juste zelioniene

Justė Želionienė, Šakių r. ūkininkė, kanapių augintoja

Pluoštinės kanapės šiemet tikrai pateisino mūsų lūkesčius – puikiai užderėjo. Praėjusiais metais mums nelabai pavyko jas auginti. Išanalizavome klaidas ir pasistengėme šiemet jų nekartoti, be to,  kanapių plotus išplėtėme iki 20 ha.

Pavasarį pavyko nutaikyti sėjai tinkamiausią momentą – tinkamai ir laiku pasėjus, piktžolės nebaisios. Tad prie kanapių nereikėjo sugrįžti iki rudens. Rugsėjį pradėjome imti derlių – dabar skiname žiedus, paskui reikės nuimti sėklų derlių, o kanapių pluoštas lauks iki pavasario. Šiemet kanapės mūsų ūkyje užaugo aukštos – siekia net 3–4 metrus. Per žiemą jos liks nenupjautos.

Jeigu mums pasiseks rasti gerą pirkėją, didžiausią pelną gausime iš žiedų. Laukiame tyrimų rezultatų ir tuomet bus aiškiau matyti, kaip pavyko išauginti. Žieduose, kuriuos perka užsienio firmos, yra medžiagų ekstraktų, iš kurių gaminami vaistai nuo vėžio ir kitų ligų. Tad gal gausime kažkiek pelno, nes kol kas tik investicijos. Pluošto realizacija yra sunkiausias uždavinys, nes praktiškai niekas jo Lietuvoje neperka ir kanapių pluošto neperdirba. Ieškosiu pirkėjų kaimyninėje Lenkijoje.

 

Kalbino Rima Kazakevičienė, Nijolė Baronienė

Rekomenduojami video