Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai vis atidžiau žvelgia į kainų prognozes

 Prasidėjo pagrindinis derliaus pardavimo laikas. Daržovių augintojai, sodininkai dabar aktyviai ieško pirkėjų.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ieva Stragytė, Ukmergės r. ekologinio ūkio savininkė

Šių metų derlius užderėjo neblogai. Jau parduodame bulves, morkas, burokėlius ridikus, ropes, porus, salierus, pastarnokus, špinatus, įvairių rūšių kopūstus. Realizacija vyksta neblogai. Pardavimo kainos, palyginti su praėjusiais metais, panašios. Šiuo metu didžiausią paklausą turi kopūstai, nes jie daugeliui ūkininkų užderėjo prastai. Manau, šie metai ūkiui turėtų atnešti pelno, nes derlius neblogas ir paklausus.

Šią savaitę ūkyje planuojame nuimti morkas, ropes, artimiausiu metu – porus, pastarnokus, petražoles. Šių metų orai buvo šilti, todėl daržovės per ilgai užsibuvo laukuose.

Julija Rudvalytė

Julija Rudvalytė, Marijampolės sav. šilauogių augintoja

Šiemet mūsų šeimos soduose šilauogių derlius buvo kiek kitoks nei paprastai: uogos didelės, bet jų perpus mažiau nei pernai. Krūmus ankstyvą pavasarį išgenėjome, todėl uogų užaugino mažiau, bet jos buvo didesnės. Visą derlių jau pardavėme. Šilauogių kaina šiemet buvo gera, 50 centų didesnė negu praėjusiais metais. Pernai mažiausia kaina už kilogramą buvo 4,50 euro, šiemet – 5 eurai. Kaina šiek tiek kompensavo įdėtą triūsą, bet vis tiek pajamų gavome mažiau nei praėjusiais metais, nes uogų kilogramais priskynėme mažiau.

Prekiaujame ir sodinukais, buvome keliose mugėse, bet mažai kas jų perka. Žmonės domisi, bet medelius planuoja sodinti anksti pavasarį.

Dar nepardavėme obuolių ir žieminių kriaušių. Pastarosios sunoks tik Kalėdoms, tada jas ir realizuosime. O obuolius pamažu jau pardavinėjame.

Dar plečiame šilauogyną. Šiemet pasodinome 300 šilauogių sodinukų. Kasime tranšėjas ir pavasarį dar tiek pat pasodinsime. Nupirkome naują žemės plotą ir jame atnaujiname sodą – obelis, slyvas ir kriaušes. O vietoje senojo sodo kuriame naują šilauogyną. Tad šiems metams planuotus darbus jau įvykdėme.

RačkauskasS.

Saulius Račkauskas, Panevėžio r. ūkininkas

Šiemet mano ūkyje išaugo rekordinis svogūnų ir bulvių derlius. Iš hektaro gavau apie 65 t svogūnų, o pernai – 50–52 t. Nors, jei palygintume su Olandijos derliais, jis nebūtų rekordinis – olandai iš hektaro nuima apie 80 t svogūnų. Bulvės taip pat geriau užaugo nei pernai.

ES šalyse nuimti geri daržovių ir bulvių derliai, tai turi įtakos ir kainai. Kai yra produkcijos perteklius, kainos smunka. Svogūnus tenka pardavinėti už savikainą. Gali būti, kad jos dar kris. Dabar sunku prognozuoti, tegu tai daro Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų specialistai. Jie turėtų stebėti, kas vyksta pasaulio rinkose, ir pateikti prognozes.

Blogai, kad nesudaromos išankstinės daržovių derliaus supirkimo sutartys. Bulves auginau pagal kontraktą dviem traškučių gamybos fabrikams. Dalį bulvių vežu į Latvijoje įsikūrusią norvegų bulvių traškučių gamyklą, dalį – gamintojai „Estrella“, kuri iš Lietuvos traukiasi į Lenkiją. Tiesa, šiai gamyklai šiemet auginau tik 800 t, o anksčiau trigubai daugiau – 2 400 t.

 

 

 

 

 

Rekomenduojami video