Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai nesutaria dėl paramos skyrimo technikai

Jaunieji ūkininkai piktinasi, esą kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse galima naudotis parama perkant ne tik naują, bet ir naudotą techniką, tačiau Lietuvoje tokių galimybių nėra. Jie viliasi, kad į problemos sprendimą įsitrauks ir Seimas.

Pasak Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininko Vytauto Buivydo, susitikę su Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andriejumi Stančiku, jie išgirdę pažadą, kad klausimas bus įtrauktas į komiteto posėdį. Anot V. Buivydo, ūkininkams turi būti suteikta galimybė rinktis, kaip efektyviau panaudoti paramą, be to, tai didintų konkurenciją tarp technikos pardavėjų.

"Kartu tai būtų gera konkurencija naujos technikos pardavėjams, kurie naudojasi esama situacija ir dirbtinai kelia kainas, jei tik perkama už paramos lėšas. Dėl to parama nėra prieinama daugeliui smulkių ir vidutinių ūkių. Dabar jiems tenka konkuruoti su stambiais ūkiais, kurie gali sau leisti pirkti naują techniką ir gauti už tai paramą", - portalui Agroeta.lt sakė V. Buivydas, pabrėžęs, kad, pakeitus paramos taisykles, daugeliui ūkininkų, ypač pradedantiesiems, būtų prieinama nors ir naudota, bet kokybiška technika. Jaunuosius ūkininkus palaiko ir Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas teigia linkęs pritarti šiai pozicijai, bet sako, kad parlamento įsitraukimas į problemą dar ankstyvas. Pirmiausia esą turėtų sutarti patys ūkininkai.

"Buvo tokia programa: galima buvo naudoti europinius pinigus įsigyti naudotai technikai, berods, iki penkerių metų senumo. ES reglamentas tam neprieštarauja. Jaunųjų ūkininkų pozicijai pritarčiau. Bet reikia nuspręsti, kokio senumo technika tai gali būti, kad nebūtų piktnaudžiaujama. Ir pirmiausia patys ūkininkai turėtų sutarti dėl paramos schemos", - naujienų agentūrai ELTA sakė A. Stančikas.

Būtent tokio sutarimo kol kas ir stinga. Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) remia dabartines paramos technikai įsigyti taisykles. LŪS pirmininkas Jonas Talmantas sako, kad jaunųjų ūkininkų pasiūlymai problemų neišspręs.

"Būtų sunku kontroliuoti, kokio senumo ir kokios kokybės technika perkama. Reikia siekti vienodų visoje ES išmokų, tada ūkininkams nereikės paramos pirkimui, ir jie galės laisvai rinktis, kokią techniką įsigyti. Dabar naujoji 30 proc. brangesnė vien dėl šios paramos, nes tuo naudojasi pardavėjai", - sako J. Talmantas.

V. Buivydas argumentuoja, kad ES taisyklėse yra saugikliai perkant už paramą naudotą techniką. Bet esą Lietuvoje nenorima paremti mažesnių ūkių. Pasak jo, daugelis ūkininkų nepatenkinti sužinoję, kad apribojimai dėl paramos yra vietiniai ir taisykles už paramą pirkti tik naują techniką nustačiusi ne Europos Sąjunga.

Rekomenduojami video