Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turguje – pirmieji kėdainietiški agurkai

Trečiadienį centriniame Kėdainių miesto turguje ir mažesniuose turgeliuose jau buvo galima išvysti pirmųjų šiųmečių kėdainietiškų trumpavaisių agurkų. Prekybininkai nesikuklino ir už kilogramą dailiai nuaugusių agurkėlių prašė keturių eurų. Tiesa, pirkėjų gausa prekybininkai pasigirti negalėjo.

Ir savo, ir ne

Vieni pakalbinti prekybininkai sakė, kad pardavinėja savo šiltnamyje augintus agurkus, o kiti pripažino, jog yra tik perpardavinėtojai. Vieni prekybininkai teigė, kad atvyko iš Šėtos seniūnijos, kiti, kad parduoda agurkus, įsigytus Kėdainių rajono Šingalių kaime esančiame garsiausio mūsų krašte šiltnamių ūkio. Vienaip ar kitaip, bet tai ne lenkiška, o mūsų kraštuose išauginta produkcija.

Patys pirmi

Turguje agurkų įsigyti buvo galima vos keliose vietose, mat šių daržovių dar nėra daug – tai pačios pirmosios šiųmetės daržovės. O ar jų kaina didelė ar ne – spręsti jums. Visi prekybininkai it susitarę už kilogramą šių gražuolių prašė keturių eurų. Pavertus senąja mūsų valiuta tai būtų apie keturiolika litų. Prekybininkai sakė, kad per dieną pavyksta parduoti tik apie dešimt kilogramų šių daržovių, mat žmones ir atbaido nemenka pavasarinė agurkų kaina.

Yra ir kitų

Be agurkų, turguje prekybininkai prekiavo ir kitomis daržovėmis bei vaisiais. Prekybininkai atskleidė, kad pasirinkimas turguje šių metų laiku tikrai nėra didelis. Dažniausiai į turgų žmonės ateina ieškoti obuolių, kurių kilogramas kainuoja nuo 50 centų iki vieno euro. Taip pat dažnai žmonės ieško tradicinės daržovės – bulvių. Už bulvių kilogramą buvo prašoma po 40 ct, burokėlius prekybininkai siūlė po 40 centų už kg, svogūnus – po 60 ct/kg, česnakus – po 4 Eur/kg, morkas – po 60 ct/kg.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video