Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turguje pavasarinių daržovių ir žalumynų vajus

Paskutinę balandžio savaitę turguose ant prekystalių ir močiučių pintinėse atsiranda vis daugiau žalumynų. Centrinėje miesto turgavietėje trečiadienį buvo gausu šviežių krapų, agurkų, salotų, svogūnų laiškų. Taip pat net keli prekeiviai pardavinėjo agurkus ir pomidorus, tiesa, jie atskleidė, jog pomidorai turguje ne lietuviški, o atvežtiniai iš Lenkijos. O agurkai net su žiedeliais – tikri, kėdainietiški!

Ir kėdainietiški, ir lenkiški

Jau daugelį metų turguje daržoves pardavinėjantys prekybininkai teigė, kad pirmųjų pavasarinių daržovių kainos turguje jau apie savaitę pinga, nes šylant orams pavasarinio derliaus vis gausėja.

Šviežiai skintus agurkus prekeiviai parduoda po 2,5 euro, pomidorus – nuo 2 iki 2,5 euro. Kainos šiek tiek krito, nes šilo oras.

Už pirmųjų agurkų kilogramą buvo prašoma net 3 ar 4 eurų. Pasak prekybininkų, agurkai – kėdainietiški, pačių rankomis užauginti, o štai pomidorai dar ne mūsų. Prekeiviai teigia, kad visuomet pirkėjams pasako, kas užauginta jų, o kas atsivežta iš darbščiųjų kaimynų.

Pigimas – laikinas?

Beje, agurkų ir kitų daržovių kainų kritimas, prognozuojama, gali būti laikinas, mat sinoptikai žada, kad orai vės, tai gali būti, kad ir kainos kils. Be to, pavasarį kainos taip sparčiai nekinta, mat šis derlius dar tik pirmasis, ankstyvasis, o norint jį gauti, reikia šildyti šiltnamį, kūrenti. Tad patiriama nemažai išlaidų, kurios, žinoma, atsispinti ir pirmųjų daržovių kainose.

It susitarę

Tiesa, prekybininkai atkreipė dėmesį į tai, jog turguje ant jų stalų vis dažniau matyti žalumynų – svogūnų laiškų, ridikėlių, krapų, salotų. Po žiemos žmonės jas puikiai perka. Visi prekybininkai, kaip susitarę parduoda šias daržoves ryšulėliais po 50 centų už vienetą. Tiesa, pas vienus ryšulėlis truputį gausesnis, pas kitus skurdesnis. Tad verta paieškoti!

Gausu pernykščio

Turguje taip pat gausu pernykščio derliaus. Pagrindinės daržovės, kuriomis dabar prekiauja prekybininkai, tai – bulvės, svogūnai, burokėliai, obuoliai.

Daržovių kainos įvairios – už kilogramą bulvių ir burokėlių prašoma 50 centų ir 1 euro, morkų – 50 centų, svogūnų – 50 centų. Obuolių kainos svyruoja, jos priklauso nuo vaisiaus dydžio bei prekinės išvaizdos. Obuolių kaina taip pat šiek tiek pakilusi, mat iki dabar išlikę tik pačios stipriausios ir vėlyviausios obuolių veislės – kainos prasideda nuo 1 euro už kilogramą.

Braškės ne vietinės

Turguje pasirodė ir pirmosios braškės, tiesa, ne lietuviškos. Už pusės kilogramo indelį šių gražių uogų prašoma 3 eurų. Kilogramas – 6 eurai. Prekybininkai atskleidžia, kad braškės ne lietuviškos. Lietuviškos dar net nežydi. Prekybininkai pasakoja, kad braškes augina ir šiltnamyje, ir po agroplėvele. Pirmųjų lietuviškų braškių bus galima tikėtis tik po poros mėnesių.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video