Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turgavietėje viešpatauja gėlės

Užsukus į Kėdainių centrinę turgavietę akys raibsta nuo įvairiausių gėlių: dėmesį patraukia nuostabiosios surfinijos, viliote vilioja pelargonijų spalvingumas, čia apstu įvairiaspalvių petunijų, ledinukų, gvazdikėlių. Pasidairius aplink galima tvirtinti, kad visų išvardintų ir kitokių margaspalvių žiedų turguje tikrai netrūksta.

Anot prekybininkų, gausiausius klientų srautus, nors ir šiandien kraštiečių antplūdis atrodo nemažas, jie skaičiavo prieš Motinos dieną. Kėdainiškiai tąkart daugiausia rinkosi geltonžiedes našlaites, už kurias buvo prašoma nuo 60 euro centų iki 1 euro.

Dabar našlaičių ant prekybininkų stalų nebematyti. Gėlėmis ir jų daigais ne vienerius metus turgavietėje prekiaujanti Aušra patikino, kad visų našlaičių augintojų derlius jau baigėsi.

„Šiuo metu perkamiausios krūminės arba svyrančios pelargonijos. Žemaūgės pelargonijos daigelis – 2 eurai, svyrančių šių gėlių vazonas kainuoja 4–5 eurus. Taip pat populiarūs jurginai, kurių sodinukas kainuoja 2 eurus, gvazdikėliai – 30 euro centų bei ledinukai – 50 euro centų. Šių gėlių žmonės renkasi daugiausia.

Kiek rečiau kėdainiečiai renkasi surfinijas. Žinoma, jos pačios gražiausios, sparčiai augančios gėlės, bet kartu reikalaujančios daug meilės bei priežiūros.

Kaip ir pernai, vis dar populiarūs pakabinami vazonai su juose jau žydinčiomis svyrančiomis gėlėmis. Toks krepšelis kainuoja nuo 4 eurų. 1400x700gelesa80y7083

Taip pat klientams siūlome pakabinamų vazonų iš keleto gėlių rūšių. Atsižvelgiant į krepšelio dydį jų kaina svyruoja nuo 3,5 iki 7 eurų“, – apie šiųmetį asortimentą ir gėlių kainas pasakojo Aušra ir atskleidė, jog palyginus su praėjusių metų prekyba šiemet pardavimai vystosi panašiai, tačiau pastebima, kad gėlių ir jų daigų kainos nežymiai šoktelėjo.

Pasiteiravus gėlių augintojų, kas lėmė apie 10 procentų pakilusias gėlių kainas, ne vienas tikino, jog kainos išaugo neatsitiktinai: „Brango sėklos, durpių ir žemių substratai“, – pabrėžė prekybininkė Aušra.

Jai antrino ir Kėdainių centrinėje turgavietėje gėlėmis prekiaujantis Rimas, kuris kartu džiaugiasi šįmet kiek anksčiau nei pernai atšilusiais orais. Pasak jo, dėl to prekybą gėlininkai galėjo pradėti anksčiau.

„Šiemet prekybą gėlėmis pradėjome anksčiau. Pernai panašiu laiku šitiek gėlių, kaip šiemet išsipardavę tikrai nebuvome. Pavyzdžiui, perėjusiais metais laumakėmis prekiauti pradėjome tik prieš pat Tėvo dieną, tuo tarpu šiemet, vos įpusėjus gegužei, jau baigiame jas išparduoti.

Be abejo, didžiausias darbymetis buvo prieš Motinos dieną, tuo laikotarpiu žmonės labai graibstė gėles. Šiuo metu jaučiamas šioks toks pirkėjų sumažėjimas, tačiau negalima skųstis, kad klientų nėra.

1400x700gelesa80y7095

Šiandien iš manęs labiausiai perka petunijas. Už jas prašau po 60 euro centų. Taip pat pardaviau net dvi dėžes sprigių. Jų daigas – 2,5 euro. Populiarios šiandien ir pakabinamos sulfinijos. Jų vazonėlis – 5 eurai. Už įvairių spalvų lobelijų vazonėlį prašau 6 eurų“, – akcentavo beveik 20 skirtingų gėlių daigų siūlantis prekybininkas Rimas.

Kraštiečiai turguje gali rasti ir įvairių žalumynų, dekoratyvinių medelių bei krūmų, kurie puikiai tiks sodo, kiemo, kapų ar sodybos aplinkos kompozicijoms kurti. Jų kainos svyruoja nuo 6 iki 25 eurų.

Daržovių kainos:

Lietuviški pomidorai: paprasti – 1 Eur/kg, avietiniai – 1,5 Eur/kg

Lietuviški agurkai – 2 Eur/kg

Šviežios bulvės – 1,5 Eur/kg

Pernykštės bulvės – 0,4 Eur/kg

Pernykštės morkos – 0,6 Eur/kg

Svogūnai – 0,4 Eur/kg

Kopūstai – 0,6 Eur/kg

Obuoliai – nuo 0,6 Eur/kg iki 1 Eur/kg

Svogūnų laiškų ryšulėlis – 0,5 Eur

Medus: 1 kg – 7 Eur, 0,7 kg – 5 Eur

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video