Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turgaus karalius obuolys

Šiuo metu pats geriausias laikas pasimėgauti tikru vitaminų šaltiniu – puikiai išlaikytais lietuviškais obuoliais. Tie, kas jų neturi sandėliukuose, gali rasti Kėdainių turgavietėse. Ir obuolius pirkti dabar gali kiekvienas, nes jų kaina tikrai nedidelė, o jais prekiauja kas antras prekybininkas.

Kainos nesikandžioja

Šeštadienį Janušavos turgavietės ūkininkų turgelio teritorijoje prekiavę žmonės siūlė kraštiečiams įsigyti įvairiausių obuolių – ir žalių, ir raudonų. Prekybininkai lyg sutarę sakė, kad obuoliai gardūs, lietuviški, savi. Labai paprašius obuolio ir paragauti davė. Obuolių kainos taip pat buvo labai įvairios, jos svyravo nuo 40 centų iki vieno euro už kilogramą. Tiesa, apžiūrėjus teko šiek tiek nusivilti, nes didieji mūsų prekybos centrai lenkiškus obuolius parduoda po 20 centų už kilogramą. Na, sutikite, juk išties nebrangu.

Yra paklausa, yra pasiūla

Prekybininkai kalbėjo, kad šiuo metu obuoliai yra pati populiariausia ūkininkų turgelio prekė. Tiesa, jie pažymėjo, kad žmonės perka nedaug, vos po vieną ar du kilogramus. Pasak prekybininkų, žmonės obuolius perka valgymui „šiam kartui“. Apie obuolių brangimą kol kas jokių kalbų nėra, tad išsiilgę vitaminų žmonės gali skubėti į turgavietes ir ieškoti nebrangių lietuviškų obuolių.

Yra ir kitų

Be obuolių, turguje prekybininkai prekiavo ir daržovėmis. Prekybininkai atskleidė, kad pasirinkimas turguje šių metų laiku tikrai nėra didelis, o po obuolių žmonės dažniausia ieško tradicinės daržovės – bulvių. Už bulvių kilogramą buvo prašoma po 40 ct/kg, burokėlius prekybininkai siūlė po 40 centų už kg, svogūnus – po 60 ct/kg, česnakus – po 4 Eur/kg, morkas po 60 ct/kg.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video