Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tinkamai prižiūrimi papuošalai tarnaus ilgiau

Juvelyriniai dirbiniai nėra amžini. Laikui bėgant, jie praranda blizgesį, pakeičia spalvą. Jei tinkamai prižiūrėsite papuošalus, ilgiau jais džiaugsitės ir išlaikysite jų vertę. Štai keli patarimai, kaip prižiūrėti ir kur laikyti papuošalus.

Sidabro papuošalai

Sidabriniai arba šio metalo turintys aksesuarai yra populiariausi, jų mūsų papuošalų dėžutėse turbūt daugiausia. Gerai žinome, kad šis metalas su laiku pajuoduoja ir praranda blizgesį. Jei sidabro papuošalas papilkėjo, jį padengė apnašos ar ant jo atsirado dėmių, jį galima atnaujinti naudojant įvairias medžiagas. Atnaujinama specialiais skysčiais (vandens ir druskos, vandens ir valgomosios sodos, vandens ir skalbimo miltelių tirpalai) ar jais sudrėkintomis servetėlėmis. Tik nepamirškite po valymo procedūros papuošalus nusausinti švelnia medžiaga. Sausinti geriausia minkšta mikrofibros šluoste, tačiau jei jos neturite, galite panaudoti ir bet kokį švelnų natūralaus pluošto audinio (medvilnės, šilko ar kt.) gabalėlį.

Papuošalai su natūraliais akmenimis

Tokius papuošalus prieš nešiojimą rekomenduojama nuplauti po tekančio vandens srove. Mineralai sugeria informaciją, o vanduo ją nuplauna, akmenį tarsi išvalo. Plauti reikėtų apie porą minučių. Tai patariama daryti bent kas dvi savaites. Netinka plauti vandeniu porėtųjų koralų, opalo, rodochrozito bei lavos. Papuošalus su šiais akmenimis geriau nakčiai įdėti į druskos dubenėlį, kuri ištraukia visa, kas akmenyje yra susikaupę: jis vėl tampa švarus ir gali sugerti visas žmogui netinkamas vibracijas. Tiesa, druskos, kurioje buvo įdėtas papuošalas, jokiu būdu nenaudokite. Geriausia ją išmesti.

Po vandens procedūrų papuošalą patariama padėti rytinėje pusėje ant palangės. Saulės spinduliai juos suaktyvina, pakrauna ir sušildo. Tačiau svarbu žinoti, kad kai kurie akmenys labiau už saulės spindulius vertina mėnulio šviesą. Nakties mėgėjai yra opalas, ametistas, karneolis.

Perlų papuošalai

Papuošalai su perlais yra gana jautrūs ir reiklūs. Perlai praranda žvilgesį nuo bet kokios stipresnės koncentracijos spiritinių ir eterinių gaminių. Jų priešas – net prakaitas, todėl papuošalų su perlais nedėvėkite per sporto, šokių ar kitokias treniruotes. Taip pat nelaistykite jų losjonais, kvepalais ar parfumuotu vandeniu, nesugalvokite jų valyti eterinių aliejų garuose – tai jiems kenkia. Papuošalų su perlais nelaikykite plastikiniuose maišeliuose, ten jie praras žvilgesį.

Aukso papuošalai

Auksinių papuošalų priežiūra panaši į sidabrinių, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į keletą niuansų. Jei naudojamuose tepaluose ar kremuose yra gyvsidabrio ir jo druskų, patartina vengti jų sąlyčio su papuošalu, nes gyvsidabris ne tik keičia aukso spalvą, palieka jo paviršiuje baltų dėmių, bet ir jį ardo.

Jei auksiniai papuošalai su akutėmis apsitrynė ir neblizga, nuplaukite juos vandenyje su amoniaku (6 lašai amoniako 1 stiklinei vandens), po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline skiaute.

Nuo jodo atsiradusias dėmes ant auksinių papuošalų pašalinsite, panardinę juos kelioms minutėms į natrio hiposulfito tirpalą, kurį naudoja fotografai (1 šaukštelis tirpalo 1 stiklinei vandens). Paskui perplaukite švariu vandeniu ir sausai nušluostykite flaneline skiaute. Auksinis žiedas arba auksiniai auskarai labiau blizgės, jei juos palaikysite pasaldintame vandenyje.

Papuošalai su deimantais

Prakaitas, muilas, riebalai ir kosmetinės medžiagos keičia visų brangakmenių, ypač deimantų, blizgesį. Todėl, prieš pradėdamos namų ruošos darbus, žiedus nusimaukite. Jų nedėvėkite ir lankydamiesi baseine ar darbuodamiesi sode. Juvelyriniais dirbiniais rekomenduojama puoštis tik pasipurškus kvepalais, panaudojus plaukų laką ar kitas grožio priemones.

Be to, deimantams labai kenkia įvairios balinamosios medžiagos, kuriose yra chloro.

Bižuterija

Paprasto metalo, nikeliuotą bižuteriją stenkitės saugoti nuo sąlyčio su vandeniu, nelaikykite jos vonios kambaryje. Valymui ir blizginimui tinka sausas švelnus natūralaus pluošto audinys. Papuošalus laikykite papuošalų dėžutėse ir stenkitės, kad jie nesiliestų, tada jie nesibraižys.

 

Rekomenduojami video