Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sulaukusi užtarnauto poilsio, atidarė gėlių kioską

Pernai pavasarį Endriejavo miestelio centre, privačioje valdoje, iškilo gėlių kioskas. Nauja paslauga gerai nuteikė gyventojus: dėl gėlės žiedo nebesiruošia kelionėn į miestą. O juk neretai jo prireikia gimtadieniui ar laidotuvėms. Kioską atidariusi verslininkė Regina Sungailienė taip pat sukūrė grožio salelę savo sodybos erdvioje teritorijoje.

Apie porą dešimtmečių dirbusi savo parduotuvėje R. Sungailienė, sulaukusi užtarnauto poilsio, nusprendė atsisakyti šio verslo. „Per sunku buvo“, – prisipažino endriejaviškė. Tačiau, išnuomojusi maisto prekių parduotuvę, energinga moteris nenorėjo užsidaryti namuose. Miestelio centre, savo sklype, pasistatė kioską, kuriame prekiauja skintomis ir kitomis gėlėmis, savo sukurtomis kompozicijomis, atvirukais, žvakėmis, suvenyrais. Prireikus Regina parveža gėlių daigų, kad žmonėms nereikėtų važiuoti į turgų.

„Man visą gyvenimą patiko gėlės, bet dirbdama parduotuvėje neturėjau joms laiko, – kalbėjo R. Sungailienė. – Mano parduotuvėje buvo skyrelis, kuriame prekiavau gėlėmis, bet pasirinkimas nedidelis.“

Ji sakė patenkinta susikūrusi naują darbo vietą, juolab kad ši paslauga endriejaviškiams reikalinga. Per pusantrų metų, kai atidarė kioską, nė karto nenusivylė. „Nereikia mokėti nuomos mokesčio, dirbu aš pati, – privalumus vardijo R. Sungailienė. – Gyvenu šalia – ateinu kada noriu, bet pirkėjai mane visada gali pasikviesti paspaudę kiosko durų skambutį.“ Beje, patogu privažiuoti prie kiosko: iš automobilio – tiesiai į kioską. Čia gėlių nusiperka ne tik endriejaviškiai, bet sustoja ir pro šalį važiuojantieji.

Prieš Vėlines kiosko duris varstę pirkėjai rinkosi gėles ir geru žodžiu minėjo kiosko savininkę.

Įkūrus kioską, miestelio centre atsirado nauja graži erdvė. Už jo plyti išpuoselėtas Sungailų šeimos sklypas, kuriame vasarą žydi daug gėlių, žaliuoja dekoratyviniai augalai, pavėsį skleidžia seni, suvešėję medžiai. Tai Reginos vyro Juozo Sungailos dėdės buvusi sodybvietė, kurioje giminės, miestelio istoriją mena giminaičių sodinti ąžuolai. Bet tarp jų stiebiasi ir Juozo pasodintas ąžuoliukas. Už gražiai sutvarkytą tėviškę Sungailoms Endriejavo gimtadienio šventėje viešai padėkojo Juozo pusseserė rašytoja Jovita Saulėnienė. Už miestelio centre puoselėjamą grožį seniūnė Laimutė Šunokienė juos apdovanojo.

 

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Rekomenduojami video