Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sula gali pradėti tekėti gana anksti

Po nešaltos žiemos nutirpus sniegui medžiai gali iškrėsti išdaigą – gerokai anksčiau nei įprastai pradėti leisti sulą. Galvojantiesiems apie jos atsargų kaupimą vasarai svarbu nepraleisti šio momento. Sula teka beveik iš visų lapuočių medžių, tačiau skaniausi klevų ir beržų pavasariniai syvai, besisunkiantys iš medžių prieš purpurų skleidimąsi.

Latakėlių gamyba

Klevų kamienai tamsūs, todėl juos kiek anksčiau nei šviesiakamienius beržus įšildo saulė, ir sula pradeda bėgti anksčiau. Medžio sultys ne tik gardus gėrimas. Tai kartu ir vaistas, turintis daug naudingų žmogui mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų, angliavandenių. Dietologų teigimu, sula šalina susikaupusius šlakus, toksinus, stiprina per žiemą nusilpusį imunitetą. Ji pradeda tekėti, kai vidutinė dienos oro temperatūra pasiekia 5–6 laipsnius šilumos ir saulė įšildo medžio kamieną. Iš klevų sula ima tekėti dar iki pašalui išeinant ir teka apie porą savaičių. Beržų sula atsiranda kiek vėliau ir teka kartais net iki keturių savaičių,nelygu, koks pavasaris.

Pasirinktame medžio kamiene, atsižvelgiant į žievės storį, nereikėtų gręžti gilesnės nei 3–5 cm skylutės. Jeigu gręžiama dar viena skylutė, ji turėtų būti ne arčiau nei 10 cm nuo pirmosios. Labiau patyrusieji gręžia šiaurinėje kamieno pusėje. Latakėlius gaminti geriausiai medinius, nes metaliniais labiau sužalojamas medis. Pvz., Žemaitijoje gaminami latakėliai iš šaltekšnio šakos. Jų itin korėta šerdis labai lengvai išstumiama virbalu ar kokia tvirtesne viela. Toks latakas mažiau kenks medžiui, sparčiau užsitrauks žaizda. Tinkamai pagaminti mediniai latakėliai gali būti naudojami ne vienus metus. Be to, mediniai latakėliai, skirtingai nei metaliniai, nesuteikia sulai nemalonaus geležies prieskonio.

Tausoti medį

Vis dėlto nepatartina sulos leisti iš to paties medžio kelerius metus iš eilės.

Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama nepažeidžiant luobo nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skyles būtina užkimšti.

Patyrę sulos leidėjai pateikia skirtingus skaičius apie tai, kiek iš vieno medžio įmanoma prisileisti sulos. Vienų teigimu, iš vieno medžio privarva iki 20 litrų per parą, o kiti sako pajėgiantys prilašinti net iki 100 litrų. Atvirose vietose, ant kalvų augantys medžiai duoda tikrai gerokai daugiau ir saldesnės sulos.

Esama skirtingų nuomonių ir dėl gręžimo vietos. Suvalkijoje teigiama, jog geriausiai bėga iš skylės, esančios apie 20 cm aukštyje nuo žemės. Tuo tarpu aukštaičiai latakėlį įkala beveik 2 m aukštyje, tvirtindami, kad toks aukštis – pats tinkamiausias. Gamtos specialistai pataria kalti 70–80 cm nuo žemės.

Baigus leisti sulą, medžio žaizdelę būtina užtaisyti. Tam tinka sodo tepalas ar bet kokia kita dezinfekuojanti medžiaga. Patartina pasinaudoti jau senovėje taikytu būdu – įtrinti medžio anglimi. Tai padaryti būtina, kitaip į sužalotą medį gali įsimesti puvinys ar grybelinės ligos. Grąžto paliktą žaizdą patariama užkišti iš tos pačios medienos išdrožtu kaišteliu.

Atsižvelgti į reikalavimus

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, reikia gauti žemės savininko sutikimą. Valstybinėje žemėje sulą leisti galima iš tų medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų ir ne plonesnių kaip 20 cm skersmens. Jeigu medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių. Atsižvelgti į šiuos reikalavimus būtina. Priešingu atveju rizikuojama sulaukti aplinkosaugininkų priekaištų.

Tradicinis sulos receptas

Į 10 litrų talpos indą suberti 0,5 kg cukraus, 20 g citrinos rūgšties, pakaitinti iki 70–80 laipsnių, kol cukrus ištirps, ir atvėsinus supilstyti į stiklainius. Išpilsčius į mažesnius stiklainius, belieka laukti ir tikėtis, kad viską padarėte teisingai, ir gėrimas išsilaikys iki vasaros karščių. Sulai ilgiau išsilaikyti padeda ir šlakelis maistinio spirito, šliūkštelėtas į visą talpyklą prieš išpilstant į mažesnius indelius.

Rekomenduojami video