Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Su septyniais broliais trauksis ir lietus

Šią vasarą miegantys broliai verkė ištisas septynias savaites, bet pagaliau galima tikėtis geresnių ir sausesnių orų, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė. Artimiausios dienos, anot jos, bus šiltesnės, o rugsėjis neturėtų skirtis nuo įprasto. 

– Daug žmonių dar atostogauja prie jūros, jiems labai svarbus šiltas oras, norisi, kad nelytų. Kiek lietus dar tęsis vakariniuose rajonuose?

– Artimiausią parą lietus turėtų pasitraukti, tad penktadienis ir šeštadienis turėtų būti gražesni – daugiau saulės, o jei pasirodys lietaus debesėlis, tai labai trumpam. Tačiau, palyginus su savaitės pradžia, orai bus gražūs.

– Ar visur taip lyja? Gal kai kur Lietuvoje lietaus trūksta?

– Lietaus tikrai niekam netrūksta, rugpjūtis tęsia lietingos liepos tradicijas. Šį rugpjūtį pajūryje tebuvo dvi dienos, kai nelijo. Tolstant nuo jūros tokių dienų daugėjo – centriniuose rajonuose iki keturių, o rytiniame Lietuvos pakraštyje pasitaikė net šešios dienos, kai nepalijo. Vis dėlto mažai kur pasitaikė, kad nelytų dvi dienas iš eilės, o tai labai trukdė žemdirbiams ir poilsiautojams.

– Tie septyni miegantys broliai iš tiesų šiemet pabudo ir ši prognozė pasitvirtino?

– Šiemet jie verkė septynias savaites. Dabar jau galima tikėtis geresnių orų.

– Amerikiečių mokslininkai paskaičiavo, kad ši liepa buvo karščiausias Žemės mėnuo per dabartinę istoriją ir pasiekė pasaulinio karščio ribą per 137 metus. Tačiau Lietuvoje mes to nematėme.

– Ne, Lietuvoje liepos temperatūra buvo artima vidutinei daugiametei temperatūrai – apie 17–19 °C.

– Kokie orai numatomi artimiausiomis dienomis?

– Pasitraukus ciklonui, penktadienis ir šeštadienis turėtų būti vis šiltesni, lietaus nedaug. Šeštadienį sušils iki 22–27 °C, o sekmadienį orai pasikeis. Iš vakarų vėl artėja lietaus debesų juosta, kuri ryte pradės slinkti per pajūrį ir plis į centrinius ir rytinius Lietuvos rajonus. Tad pajūryje bus apie 20 °C, o šalies rytuose, kuriuos lietaus debesys pasieks vėliausiai, įkais iki 26–28 °C. Diena bus labai šilta, tvanki. Lietų lydės perkūnija ir nereikėtų pamiršti, kad tai pavojingas gamtos reiškinys – patartina ne tik juo grožėtis, bet ir pasisaugoti.

Lietaus debesų juosta labai lėtai, nenoriai trauksis iš Lietuvos, gana gausiai palis pirmadienį. Nuo antradienio galima laukti šiltesnių, sausesnių orų. Savaitės viduryje, pabaigoje, stiprėjant anticiklonui, bus gana šilta, dienomis temperatūra daug kur viršys 25 °C, lietaus tikimybė bus nedidelė. Tad ateinanti savaitė leis pasidžiaugti geresniais orais.

– Ar ilgai išliks šiltesni orai?

– Prognozuojame tik dešimt dienų į priekį, tad galima pasakyti, kad iki mėnesio pabaigos orai, palyginus su tuo, ką turėjome, bus labai neblogi.

– Kiek yra taiklios orų prognozės pastaruoju metu? Kiek tiksliai galima nuspėti, koks apytiksliai bus rugsėjis?

– Sinoptikai prognozuoja orus artimiausiai savaitei, kai nurodoma ir temperatūra, ir kritulių kiekis. Ilgesniam laikui galimos tik labiau apibendrintos prognozės didesnei teritorijai. Kol kas, pagal turimus duomenis, remiantis Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro skaičiavimais, rugsėjis neturėtų skirtis nuo įprasto, standartinio. Informacija atnaujinama kiekvieną savaitę.

 

Rekomenduojami video