Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Sodros“ įmokas nuo kitų metų gali mokėti tik stambūs ūkininkai

Smulkiems ūkininkams nuo kitų metų tikriausiai nereikės mokėti,„Sodros“ įmokų - jas tektų mokėti tik stambiems žemdirbiams. Kai kurie parlamentarai sako, jog dėl tokio sprendimo sumažės „Sodros“ pajamos.

Svarstydamas „Sodros“ reformą, Seimas ketvirtadienį pritarė žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės siūlymui nuo 2017 metų įmokas „Sodrai“ įpareigoti mokėti tik tuos ūkininkus, kurių ūkiai būtų didesni kaip 8 ekonominių dydžių, arba apie 60 ha, bei iš ūkio gauti 7-8 tūkst. eurų pajamų per metus.

Už tai balsavo 40 Seimo narių, prieš - 5, o susilaikė 24.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys „darbietis“ Mečislovas Zaščiurinskas priekaištavo, kad dėl tokio sprendimo bus „sumažintos „Sodros“ pajamos, nes įmokų nemokės daug žemdirbių, o socialdemokratas Algirdas Sysas prognozavo, kad prie šio klausimo bus grįžtama per Valstybinio socialinio draudimo įstatymo priėmimą.

Ekonomikos komiteto vadovas Remigijus Žemaitaitis piktinosi, kad tokiu Seimo sprendimu nuo „Sodros“ įmokų atleidžiama labai daug šalies ūkininkų, kurie paskui gaus nedideles pensijas: „Ūkininkus paliekame kažkokiame kosmose“.

Seimo Kaimo reikalų komiteto duomenimis, 2-4 ekonominių dydžių ūkius dabar turi apie 12 tūkst., o 4-6 ekonominių dydžių - maždaug 3 tūkst. ūkininkų.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas buvo nutaręs, kad „Sodros“ įmokas turėtų mokėti tie ūkininkai, kurių ūkiai būtų didesni kaip 2 ekonominių dydžių, arba apie 12 ha, jie turėtų porą melžiamų karvių bei iš tokio ūkio gautų 2,4 tūkst. eurų pajamų per metus.

„Komitetas laikosi pozicijos, kad maži ūkininkai būtų apdrausti ir užtikrintos jų socialinės garantijos senatvėje ,- teigė komiteto vadovė Kristina Miškinienė.

Pasak jos, ateityje „Sodros“ įmokų nereikėtų mokėti visiems ūkininkams, nepriklausomai nuo jų ūkių dydžio, - pensininkai, jaunesni nei 29 metų ir dirbs samdomą darbą ir jau mokės įmokas.

Rekomenduojami video