Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sodo technikos nuoma skinasi kelią

Ką daryti, jeigu staiga sugedo žoliapjovė arba nusprendėte tvarkingai „sušukuoti“ savo gyvatvorę, bet neturite tam tinkamų įrankių? Šiuo atveju sodo priežiūros įrangos nuoma yra bene geriausias sprendimas, kuris smarkiai nepalengvins piniginės ir leis atlikti visus numatytus vasaros darbus. Vis daugiau gyventojų Lietuvoje supranta, kad netikslinga daug pinigų investuoti į pačią įvairiausią sodo techniką, kurios prireikia kartą ar kelis kartus per metus.

Vyrai su kastuvais

Požiūris į sodo priežiūros, aplinkos tvarkymo ar statybų technikos nuomą vis dar labai skiriasi, jis priklauso nuo daugelio veiksnių, net nuo šalies regiono.

Vienos seniausiai Lietuvoje veikiančios technikos nuomos bendrovės „Gotas“ technikos direktorius Gintaras Aleksiejūnas „Valstiečių laikraščiui“ sakė, kad vis daugiau statybos ir aplinkos tvarkymo darbus atliekančių bendrovių renkasi ne įsigyti įvairių darbo priemonių, bet jų nuomotis.

Nuoma – tai ateitis, nes vis daugiau bendrovių supranta, kad visų įrankių neįsigysi, tai labai brangu. Be to, reikia turėti atskirą brigadą žmonių jiems prižiūrėti ir remontuoti. Taigi, nuomotis įrangą konkrečiam darbui yra gerokai racionaliau ir pigiau“, – įsitikinęs jis.

Tiesa, jis pripažįsta, kad dar prieš kelerius metus daugelis samprotaudavo taip: kam nuomotis mažą ekskavatorių – geriau paimsime 10 vyrų su kastuvais ir viską pigiau padarysime. Dabar taip mąstančiųjų mažėja.

Atlikti konkretų darbą

Olandijoje ar Danijoje žmogaus su kastuvu beveik nepamatysi, nes tai neefektyvu“, – teigia pašnekovas.

Pasak G.Aleksiejūno, jų klientai dažniausiai nuomojasi turėdami labai aiškų tikslą – per tam tikrą laiką atlikti tam tikrą darbą. Vėliau, atlikus šį darbą, priemonių gali nebeprireikti pusmetį ar ilgiau, tad jos tik be reikalo sandėlyje užimtų vietą. Be to, įrankiai ir technika nuolatos tobulinami, tad turi galimybę išsinuomoti naujausius modelius.

Įvairios technikos pardavėjai jau kuris laikas nerimauja dėl mažėjančių pardavimo apimčių – mat aplinkos tvarkymo, statybų bendrovės ir privatūs asmenys perka vis mažiau technikos. Daugiausia jos įsigyja specializuotos nuomos bendrovės.

Beje, Lietuvoje statybinės technikos ir aplinkos tvarkymo įrangos nuoma auga sparčiausiai iš Baltijos šalių: 2016 m. (palyginti su 2015 m.) įrangos nuomos rinka Lietuvoje išaugo 8,7 proc. (Estijoje –3,1 proc., Latvijoje – 8,6 proc.).

Įsijungia „skaitiklis“

Utenoje veikiančios bendrovės „Gringrasas“ direktorius Dalius Gudelis buvo kitokios nuomonės. „Manau, provincijoje vis dar populiarus toks mąstymas – kai turėsiu laiko, nuveiksiu darbą. Tuo metu išsinuomojus įrangą iš karto įsijungia „skaitiklis“ – darbą reikia padaryti kuo greičiau, tuojau pat. Tokios skubos daugelis (bent jau aukštaičiai) tikrai nemėgsta“, – teigė jis.

Todėl, anot jo, įrankius ir sodo techniką mažesnių miestų gyventojai ar ūkininkai nuomoja tik prispausti bėdos – kai pačių turima technika sugenda, o numatytus darbus vis tiek reikia atlikti.

Nešiojamąją žoliapjovę paprastai tenka panaudoti vos kelis kartus per vasarą, tad galbūt racionaliau būtų ją ne pirkti, o nuomotis.

D.Gudelis „Valstiečių laikraščiui“ prisipažino, kad iš pradžių gana entuziastingai vertinęs nuomos paslaugą, dabar po truputį mažina jos apimtis – klientui paprastai suteikia pakaitines priemones, kai remontuoja jau parduotas. „Pastebėjome ir tai, kad ne savo technika dirbantys žmonės mažiau ją tausoja, daugiau apgadina, aplaužo. Žodžiu, mums iš nuomos naudos praktiškai nėra“, – kalba pašnekovas.

Be to, kaime vis dar populiaru galvoti, kad bet kokio daikto nuoma yra neproporcingai brangi, tad geriau turėti savo. Ir, žinoma, ne mažiau svarbus argumentas, kad, turint nuosavą techniką po ranka, darbus galima atlikti tuomet, kai atsiras laisvesnio laiko.

Reikia skaičiuoti laiką

Išsinuomoti, pavyzdžiui, benzininę žoliapjovę vidutiniškai kainuoja 5,5–6,5 euro už valandą (parai – 22 eurai). Nuomos laikas pradedamas skaičiuoti paėmus daiktą iš nuomos vietos. Taigi, jeigu nuo nuomos punkto iki sklypo, kuriame ketinate pjauti žolę, yra pusvalandis kelio, vadinasi, vieną valandą teks aukoti kelionei pirmyn ir atgal. Žinoma, už papildomą mokestį norima technika pristatoma į vietą – paprastai ši paslauga kainuoja nuo 10 iki 20 eurų.

Nuomos procedūra gana paprasta – fiziniam asmeniui su savimi reikia turėti asmens dokumentą, užpildyti nesudėtingą formą ir palikti piniginį užstatą, kurio dydis priklauso nuo nuomojamo daikto vertės. Pavyzdžiui, už populiariausias rinkoje nuomojamas benzinines žoliapjoves „Honda“ reikia palikti 50 eurų užstatą, už „Stihl“ – 80 eurų. Nešiojamosios žoliapjovės nuoma valandai kainuoja 5,5 euro, dienai – 22 eurus. Benzininės gyvatvorės žirklės kainuoja 5 eurus valandai ir 20 eurų dienai (užstatas 140 eurų). Benzininis žemės kultivatorius „Viking“ kainuoja 7 eurus valandai ir 28 eurus dienai (užstatas 140 eurų).

Mechaninę sėjamąją (kurios iš esmės gali prireikti tik kartą per metus, pavasarį) galima išsinuomoti už 2,25 euro valandai ir 9 eurus dienai (užstatas 30 eurų).

Išsinuomoję, pavyzdžiui, žoliapjovę, klientai griebiasi nesudėtingų laiko taupymo triukų – pavyzdžiui, nenaudoja žolės surinkimo krepšių. Tuomet labai greitai nupjauna norimą plotą, o grąžinę nuomotą žoliapjovę, vėliau ramiai ir neskubėdami sugrėbia ir kitais būdais surenka nupjautą žolę.

Įrankių reikia retai

Bene viena svarbiausių priežasčių, kodėl sodo techniką vertėtų nuomoti, o ne pirkti, yra ta, kad tam tikrų jos įrenginių ar įrankių žmogui prireikia ypač retai – vos kartą per kelerius metus. Kartu reikia įvertinti ir faktą, kad sodo technika neretai kainuoja nemenkus pinigus. Toks pirkinys – labai negreitai atsiperkanti investicija, todėl reikėtų atsakyti į klausimą: ar ji tikrai reikalinga?

Svarbu pabrėžti ir tai, kad nebūtina savo garažo užversti itin retai naudojamais daiktais. Taigi, tai pakankamai svarūs argumentai, kodėl sodo techniką dažnu atveju yra geriau nuomotis nei pirkti – nusprendę ją išsinuomoti, patirsite mažiau išlaidų, liks daugiau laisvos vietos garaže.

Jei panorėsite nusipirkti vieną ar kitą sodo technikos elementą, turėsite iš anksto nusiteikti tam, kad sodo technika yra specifinė prekė ir tam prireiks profesionalių žinių. Jei niekaip nesate susijęs su šia industrija, didelė tikimybė, kad jų ir neturite, tad pirmiausia teks jų įgyti, o tai gerokai pasunkins įsigijimo procesą.

Situacija taps tikrai lengvesnė, jei techniką nuspręsite nuomotis – išsirinkti sodo technikos įrenginį trumpam laiko tarpui bus tikrai paprasčiau.

Dešimtys įrenginių

Ne paslaptis, kad sodo techniką sudaro dešimtys įvairiausių įrankių bei įrenginių. Tad reikia gerai pagalvoti, kiek pinigų teks išleisti tam, kol pavyks įsigyti reikiamų įrankių. Svarstant apie galimybę pataupyti, galvoje visada sukasi tik viena mintis – kaina. Bendra įrankiams išleista suma bus tikrai didelė, kažin ar verta tiek išleisti, kai yra kitas sprendimas.

Nusprendę išsinuomoti, net ir už didelį kiekį sodo technikos įrenginių, būtinų numatytiems darbams atlikti, sumokėsite palyginti nedaug, tai gali iš esmės pakeisti požiūrį į išlaidas sodo įrankiams. Išsinuomoti norimą įrangą nesudėtinga praktiškai bet kurioje Lietuvos dalyje – įmonių, siūlančią šią paslaugą, yra daug pačiuose įvairiausiuose miestuose ir rajonų centruose, o nuomos procesas – paprastas ir greitas.

 

 

Rekomenduojami video