Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma pieno supirkimo kainas reguliuojančias pataisas svarstyti iš naujo

Ypatingos skubos tvarka praėjusį ketvirtadienį Seimo priimtos minimalią pieno supirkimo kainą įteisinusios pataisos turi grįžti į plenarinių posėdžių salę ir už jas turi būti balsuojama iš naujo, trečiadienį nutarė Seimo etikos ir procedūrų komisija.

Etikos sargai nustatė, kad balsuojant dėl pataisų buvo pažeista procedūra – prieš galutinį balsavimą nepadaryta trijų valandų pertrauka, kurios reikalauja Seimo statutas. Tokiai komisijos išvadai trečiadienį posėdyje pritarė 6 jos nariai, „prieš“ buvo vienas komisijos narys.

Jei Seimas pritars šiai etikos sargų išvadai, pieno supirkimo kainas reguliuojančios pataisos grįš į svarstymo stadiją.

Seimo sprendimą dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo etikos sargams apskundė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Seimo statutas numato, kad teikiant siūlymą svarstomą projektą priimti ypatingos skubos tvarka, priėmimo procedūra po pateikimo gali būti pradėta ne anksčiau kaip po trijų valandų pertraukos tam, kad parlamentarai spėtų pateikti pataisas. Pieno supirkimo kainą reguliuojančių pataisų atveju šis terminas išlaikytas nebuvo, jos ypatingos skubos tvarka priimtos per pusvalandį.

Seimas įpareigoja pieno supirkėjus ir perdirbėjus mokėti ne mažiau kaip 165 eurus už toną pieno, o tarpininkus – ne mažiau kaip 130 eurų.

Dėl kritinės situacijos pieno sektoriuje ir nepakankamų valdžios pastangų gerinti padėtį Lietuvos pieno gamintojų asociacija trečiadienį Vilniuje surengė eiseną Gedimino prospektu ir protesto akciją.

Rekomenduojami video