Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti šiltesnė nei įprasta. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Anot jos, pastaraisiais metais šiluma į Lietuvą atkeliauja tik vasaros pabaigoje, tačiau tuomet geri orai išlieka ir rugsėjį bei spalį.

– Neatsidžiaugia dalis žmonių, kurie sako, kad į Lietuvą pagaliau atėjo vasara, nes jos iki šiol lyg ir nebuvo. Ar tikrai tokia prasta iki šiol buvo ta vasara?

– Tai turbūt labai individualu. Man tokia vasara patinka, bet žmonėms, kurie mėgsta šilumą, o ypač karštį, tikrai šią vasarą stokota tos šilumos. Visą Europą alinusios karščio bangos tik du kartus užkabino mūsų pietinius rajonus. Temperatūra kilo iki 30 laipsnių vieną dieną birželio pabaigoje ir vieną dieną liepą, tačiau tik pačiuose pietiniuose rajonuose.

Tik praėjusį šeštadienį ta karščio banga vienai dienai apėmė visą mūsų šalį. Tai iš tikrųjų yra labai nedaug. Tiems, kurie mėgsta šilumą, jos mažoka. Šią savaitę vis dėlto džiaugiamės vasariškais, šiltais orais. Dar artimiausias dienas galėsime jais pasidžiaugti.

– Ar visas likęs rugpjūtis toks numatomas?

– Pagal dabar turimą informaciją, atliktus skaičiavimus, iki rugpjūčio pabaigos ir dar pirmąją rugsėjo savaitę vidutinė temperatūra turėtų būti šiek tiek aukštesnė nei įprasta.

Jeigu prisiminsime pernykštę vasarą, ta šiluma taip pat atėjo tik rugpjūčio paskutinį dešimtadienį. Buvo labai gražus ruduo, neįprastai šilti ir sausi rugsėjis ir spalis. Galbūt galima tikėtis, kad ir šiemet bus šiek tiek gražesnė bent jau rudens pradžia.

Pagal daugiamečius klimatologinius stebėjimus, paskutiniu metu vasara lyg bando prasitęsti, įlįsti į rudenį, rugsėjį, bet po to ir ruduo trumpina žiemą, pasislenka tos darganos.

Viskas lyg pasislenka, bet pavasaris nelabai pasislinko, jis dar lyg nuo žiemos nukanda gabaliuką. Mūsų žiema pastaruoju metu tarsi sutrumpėjo. Tegu ta vasara ir stumiasi į rudenį, bet gamta vis tiek daro savo – dienos trumpėja. Ta šiluma ir tas grožis yra kitoks.

– Birželis ir liepa buvo gana lietingi mėnesiai. Ar iš tikrųjų jie išskirtiniai šiemet?

– Galbūt jie ne tokie lietingi, kaip būna įprastai, kai ištisai lyja, bet tiesiog pasitaikė dažnesnės, nei buvo pastaruoju metu, smarkios liūtys, kai per vieną liūtį lietaus prilyja labai daug, o mėnesio pabaigoje šnekame, kad viršyta mėnesiui įprasta kritulių norma. Ta norma iškrito per vieną ar dvi liūtis. Poilsiaujantiems nėra taip jau blogai.

– Gal todėl dabar, rugpjūtį, dar vis gamta tokia pat graži – žalia? Paprastai rugpjūtį jau būna daug nurudusių, pageltusių lapų, o dabar dar žalia visur.

– Taip, nebuvo karščių ir sausringų laikotarpių, ilgesnių sausrų.

– Tai gražūs orai numatomi dar bent porą savaičių?

– Jie bus šiltesni nei įprasta. Dėl grožio – kas kam gražu. Šilta turėtų būti penktadienį, šeštadienį. Panašiai kaip praeitą savaitgalį tą šilumą turėtų stumti audringi, lietingi orai.

Antroje šeštadienio pusėje ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį turėtų būti nemažai perkūnijų, lietaus (kai kur ir smarkaus). Jau sekmadienį, palyginus su šeštadieniu, temperatūra bus žemesnė. Šeštadienį šalies rytinėje dalyje vyraus 25–27 laipsnių šiluma, o sekmadienį – 18–23 laipsniai.

Pirmadienį vakarų vėjai dar atneš kažkiek gaivos, vėsos. Naktį bus 10–15, o dieną 21 laipsnis ir tai ne visur. Prie jūros gali būti ir 16–18 laipsnių.

– Tai vėl ryškiai skirsis temperatūra vakarinėje dalyje, prie jūros, ir kitoje Lietuvos dalyje?

– Galbūt ne taip labai ryškiai, tačiau skirsis. Vėsesnis bus vakarinis pakraštys, bet smarkesnis lietus bus centriniuose ir vakariniuose rajonuose. Kitą savaitę vėl galima tikėtis saulėtesnių orų, kad ir ne tokių šiltų ar karštų, bet malonių.

 

Rekomenduojami video