Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimo Pirmininkas: reikia kelti medžiotojų patriotiškumą

Iš naujos valdžios - dar viena idėja dėl krašto gynybos. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pasisako už tai, kad medžiotojai būtų įtraukti į rezervą.

"Gal reikėtų pasiūlyti šveicarišką variantą, mes turime labai daug ginkluotų žmonių kaimuose, miesteliuose ir miestuose. Tai yra mūsų medžiotojai. Kodėl nepažadinus jų tokį patriotinį jausmą, nesubūrus į būrius ir nepradėti ruošti jų kaip rezervo, kad turėtume tokius dalinius", - sakė trečiadienį V. Pranckietis interviu "Žinių radijui".

Seimo Pirmininkas taip pat palaiko idėją, kad tam tinkamai pasirengus tarnauti būtų šaukiami visi jaunuoliai, kurių sveikata tą leidžia.

"S. Skvernelio atveju tai pasakyčiau, kad jis ne planą, o ryžtą tam paskelbė, tai yra siekinys, kad mes turėtume galbūt ateityje to pasiekti. Bet aiškiai sako, kad mūsų infrastruktūra kol kas neleidžia to padaryti", - sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad per šią kadenciją bus siekiama grįžti prie visuotinio šaukimo. Kaip galimus metus, kada galėtų būti tam pasirengta, jis įvardijo 2019-uosius, tačiau, krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio vertinimu, tą pasiekti būtų galima ne anksčiau kaip 2020-2021 metais.

Rekomenduojami video